Hansen dál kraluje evropskému rallyecrossu
     10.5.2005 23:42 - tisková zpráva

Rallyecross odstartoval ME i C2 Challenge

Essay, 8.května 2005 - Kenneth Hansen dál kraluje evropskému rallyecrossu. O uplynulém víkendu vyhrál zahajovací závod mistrovství Evropy v této disciplíně v divizi I v Essay-Orne. Premiéru má za sebou také pohár Citroën C2 Challenge rallyecross, který vyhrál mladý Guillaume Bergeon.

Švédský rallykrosař Kenneth Hansen na post evropské jedničky jen tak nikoho nepustí. Se svou Xsarou WRC se tentokrát vyhnul loňské blamáži s předčasným vypadnutím a před 30 000 diváky vyhrál první závod sezony 2005. Pozici jedničky v dámském poháru opět prodloužila Catherine Plancheová.

Hansen si připsal už 63 prvenství v kariéře, nicméně k suverénovi měl tentokrát daleko: „Upřímně řečeno, po problémech, které jsem měl s pravou zadní pneumatikou, jsem si nemyslel, že bych mohl dojet první. Měl jsem však dobré auto a také srdce, které bije pro Citroën. Vítězství beru jako odvetu za loňský ročník, v němž jsem ve finále vypadl příliš brzy.“

Ve finále bojoval Hansen především proti vozům Ford Focus, hned 4 jezdci na těchto autech dojeli za Hansenem. Mezi nimi také český pilot Koutný.
Další vozy Citroën Xsara figurují ve výsledkovém protokolu na 6. místě (Lauren Terroitin), 7. (Morten Bermingrud), 12. (John McCluskey) atd.