Roman Častoral mistrem Evropy v rallyecrossu !!
     26.9.2006 09:16 - Pavel Jelínek

V předposledním závodu ME v polském Slomczyně zvítězil v divizi 2 Roman Častoral a již před posledním závodem v německém Buxtehude si zajistil premiérový titul mistra Evopy.

a velice technické trati, kde nelze využít výkon automobilu, ale hlavně jezdecké schopnosti,celý víkend dosahoval vítězství v tréninku i první rozjížďce,a to rozdílem třídy, bohužel v druhé rozjížďce ihned na startu praskla stejně jako v Norsku poloosa, a byl zde problém.

Díky jeho otci Jardovi /bývalý soutěžák i rallycrosař/ se podařilo auto připravit, a i přestože musel třetí rozjížďku absolvovat na postříkané trati dosáhl druhého času s minimálním rozdílem na vedoucího Thorjesena, a tak staroval ve finále s první řady, ale druhého místa.

Před A finále se kropilo, ale ani toto nezabránilo Romanovi v útoku na první místo, výborný start, dobře zvolená taktika před druhou zatáčkou, a Roman předjel Thorjesena a rychle se mu vzdaloval, ten naopak před koncem neustál atak

mladíka  Padgurskise a dojel až třetí, poslední dvě kola Roman již zpomalil a hlídal si první místo, a tím titul ME.

V divizi 1 A se stal mistem Evropy Groblewski z Polska, výborný výsledek zde dosáhl náš Zdeněk Čermák, který vybojoval druhé místo a před posledním závodem zvýšil své bodové konto, a tudíž v Německu pojede o celkovou medaili z ME.

V divizi 1 vyhrál švéd Larsson a tak též až poslední závod rozhodne o mistru Evropy.