www.car.cz
 

Startuje Rallye Transorientale 2008 – obnovená soutěž za čínským drakem
     12.6.2008 08:31 - tisková zpráva


René Mtege to dokázal a 12. června se opět roztočí kola slavné rallye do Pekingu. Metge se sice nemůže pochlubit tak hvězdným obsazením jako pořadatelé Středoevropské rallye, ale takřka mýtický rozměr soutěže může dohnat manko v podobě její zatím dost pokulhávající medializace.

 

Ozdobou soutěže bude nesporně kategorie kamionů. Kompletní „sborná“ Kamazu s Čaginem, Kabirovem a Mardějevem dostane za úkol vzdorovat trojici holandských bojovníků – Staceyem, Gerardem de Rooyem a Hansem Bekxem. Dlužno dodat, že souboj Čagina, Kabirova, Staceyho a mladého de Rooye je zcela otevřený a bez jasného favorita. Poslední úspěchy jako by favorizovaly Staceyho, ale kdo zná skutečnou formu nového superproduction od Kamazu? Pár novinek?

 

Jan de Rooy nakonec zůstal doma. Gerard pojede s kamionem původně připraveným pro Dakar, ovšem pozor! Už nejen motor, ale i kabina pochází z Iveca! Takže nový název vozu je Iveco Trakker, podvozek je pak tentýž, za který byl celý tým vrácen domů od přejímek Dakaru 2006. A máte to. Hans Stacey pronajal svůj druhý kamion ruskému kolegovi. Inu, bohatýrské peníze zmůžou všechno, zatímco Francouz Jacquot, Staceyho perfektní týmová dvojka z posledního Dakaru, musel oprášit svůj letitý sériový MAN elkové řady.

 

Až za favority počítáme další kvalitní posádky: od Franze Echtera přes Martina Macíka, Pepa Vila Rocu až po Miroslava Zapletala...

 

Mezi auty se pozornost soustředí na Schlesser Buggy Španěla Monterdeho a Vigorouxův Protruck, zatímco v jedné stopě jsou všeobecně favorizování Ulevassetter s Katriňákem. Co jméno, to pojem.

 

10 700 napříč Ruskem, Kazachstánem s cílem u čínské zdi tedy mohou začít být pomalu, ale jistě ukrajovány. Hned na úvod čeká všechny nejdelší etapa, z níž ovšem jen 71 kilometrů bude činit speciálka v jednom z ruských vojenských prostorů.

 

Jiří Vintr


 
 
Fotogalerie:   Premiérový středoevropský Dakar 2008 objektivem Jirky Vintra - kamióny,přejímky

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose