www.car.cz
 

VII. SWEET-MILK HunGarian Baja 2010 ve znamení bláta
     29.8.2010 09:22 - tisková zpráva


VII. SWEET-MILK HunGarian Baja 2010

Sobotní den byl opět ve znamení deště a bláta, což nastolilo na trati tak těžké podmínky, že potrápily, ba dokonce vyřadily i některé favority, ale posádky týmu OffroadSport stále překvapují a drží se.

Josef Pelc s manželkou Alenou se pustili do závodu s plnou vervou. Bohužel v 1 erzetě po 30 km měli defekt, který je zdržel na pár cenných minut. Poté se do závodu pěkně z ostra obuli a v cíli jim patřila 13. pozice, v kategorii diesel se pohybují na stupních vítězů, čímž překvapili mnoho svých soupěřů.Zdeněk Sládek spolu s Pavlem Vaculíkem měli také v 1 erzetě problémy, a to s ostřikovači. Nebyl by to tak velký problém, pokud by se nejelo ve velmi blátivém terénu.

Sládek musel každou chvíli zastavit a očistit si přední sklo. Dokonce se mu povedlo sjet z trasy tak, že navštívil blízký lesík. To je na chvíli zdrželo a do cíle dorazili jako 16.Na tomto povrchu se nevedlo včerejšímu vítězi prologu Holowczycovi, který v 3 RZ poslal k zemi strom, což jej vyřadilo ze hry. Ovšem nebyl jediný, komu se tento kousek povedl. Mercedes Kahla z německého týmu také předvedl, že umí kácet. Jak je vidět, dnešní 4 velice náročné erzety, které se skládaly ze dvou mokrých a blátivých 92 km a dvou 6 km, daly závodním posádkám pěkně zabrat.Mirek Zapletal je s výsledky Pelce a Sládka nadmíru spokojený.

Jedná se totiž o jejich druhé závody, teprve se seznamují s auty, tratí a navigací a přitom předvádí neuvěřitelné výkony, kterými překvapují své konkurenty.Posádka Pelc – Pelcová na svých prvních závodech (Prohunu 500) obsadil první příčku v kategorii dieslu. Sládek s Vaculíkem svůj první závod absolvovali na Baji Carpathii, kde se umístili na druhé pozici v kategorii dieslu a na čtvrté pozici absolutně.

Zítřejší 3 rychlostní zkoušky budou náročné a každá menší chybička může pořádně zamíchat pořadím.

 

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Vydařené Ujkovice 2010 miniobjektivem Pavla Jelínka

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose