www.car.cz
 

MMČR cross country rallye : Vsetín nabídne novou RZ
     5.9.2006 16:17 - tisková zpráva


Už počtvrté se sejdou jezdci cross country rally ve Vsetíně, aby zde pokračovali čtvrtým dílem letošního seriálu Mistrovství České republiky. Na trati dlouhé 200 km absolvují soutěžící během sobotního dne bezmála devadesát kilometrů rychlostních testů.

 

Startovní pořadí do soutěže určí páteční PROLOG, který se pojede již tradičně na stadionu TJ MEZ Vsetín na Ohradě. Od 19 hodin absolvují jezdci dva okruhy na škvárovém oválu, který bude letos vylepšen umělými úpravami terénu.  Na tomtéž místě představí své vozy vybraní jezdci rally z našeho  regionu.

 

Ve vlastní soutěži , která bude odstartována v sobotu ráno absolvují soutěžní posádky z Česka, Slovenska a Německa 12 rychlostních testů . Rally bude organizována tradičním způsobem vždy třemi průjezdy jednotlivých testů bezprostředně po sobě. Začíná Dušná v 8:00 hod, Lidečko 10:10hod, Barák 12:26  a Lačnov 15:19 hod.

 

 Trať soutěže doznala oproti minulým ročníkům drobných změn, především byl vynechán test ve Valašské Polance, který je nahrazen zkouškou nad Vizovicemi v okolí lokality nazývané „Barák“. Test Lidečko je prodloužen o 2 km . Servisní areál bude umístěn v Lačnově u myslivecké chaty.

 

Na startu letošního podniku se objeví téměř všechny posádky působící v této disciplíně z Čech a Slovenska. Představí se zde průběžně vedoucí posádka seriálu MČR Zapletal – Janáček s Mitsubishi Pajero DID, která v následujícím roce startuje v rally Dakar, jako vůbec první česká posádka s osobním vozem na této soutěži. Z české špičky se objeví na startu Přibyl s Palivcem s Nissanem Kingcab, Pořízek – Korejz s ralliartovým pajerem DID a úřadující mistr republiky Říš s Kubinou na Jeepu Cherokee.  

 

Z domácích vsetínských posádek nebude na startu chybět Pešl, Spisar, Chytka, Vyorálek, David a Sušeň.

 

První vůz je očekáván v cíli na Ohradě v 16.30 hod.

 

Přihlášky a ZU na www.autoklubvsetin.com

Časový harmonogram rally, mapy a ostatní informace najdete průběžně zde.

 

PR


 
 
Fotogalerie:   WTCC Brno 2006 - sobota objektivem Pavla Procházky

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose