www.car.cz
 

Dakar 2009 je tady: naši motorkáři startují velmi brzy ráno
     3.1.2009 11:07 - tisková zpráva


Slavnostní pódium je situováno do samotného centra Buenos Aires. Plaza de la Republica byla skutečně reprezentativním místem.

Nebudu přehánět, ale divácký zájem byl tak obrovský, že podium sledovali statisíce lidí!! Ale od začátku dnešního dne. Po obědě proběhli dvě důležité akce. Briefing pro závodníky a pro asistence. Výstup by se dal shrnout do několika důležitých bodů. Celý závod bude mít čas posunut o hodiny zpět, aby platil stejný závodní čas jak pro Argentinu tak pro Chile. Tzn., že spíme dnes o hodinu déle.

Dalším bodem byl silný apel na bezpečnost ve městech a vesnicích a to právě vzhledem k neutuchajícímu a jihoamerickému kontinentu vlastnímu temperamentu. 1etapa bude velmi rychlá a velmi náročná na navigaci, musí se sledovat road book od samotného začátku! Druhá důležitá část dnešního dne byla vyplněna slavnostním zahájením Dakaru. Postupně se na podiu vystřídali všichni závodníci KM Racingu, mimo jiné, a to v časovém rozsahu od 17,10hod. do 22,50hod.

Po ukončení představení na podiu, byla všechna vozidla uzamčena zpět v Parc Fermé. Ráno startuje David v 5,32hod., Dušan v 5,34hod., Ivan v 6,02hod., Josef v 6,18hod., Martin v 10,02 hod. a Láďa v 10,57hod.


Martin Pabiška
www.davidpabiska.cz  


 
 
Fotogalerie:   TK Offroadsport.cz před odjezdem na Dakar 2009, foto Phen

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose