www.car.cz
 

Ve Velké Británii byl oceněn systém BLIS
     16.2.2007 08:07 - tisková zpráva


Společnost Volvo Cars obdržela za svůj systém BLIS pro eliminaci mrtvého úhlu "Ocenění za bezpečnost a technologii pro rok 2006" udělované časopisem Autocar. Systém BLIS je podle hodnocení odborníků nejjednodušším a nejoriginálnějším bezpečnostním prvkem, který se v posledních letech dostal do sériové výroby.

BLIS je systém využívající digitálních kamer pro detekci vozidel v takzvaném mrtvém úhlu řidiče. Kamery jsou zabudovány ve vnějších zpětných zrcátkách, a pokud se do prostoru vedle vozidla dostane další automobil, je na jeho přítomnost řidič upozorněn oranžovou kontrolkou umístěnou na sloupku dveří.

Tento systém je navíc nabízen za dostupnou cenu, a tak je možné předpokládat, že jej uživatelé budou opravdu používat a dostatečně tak ocení jeho výhody. Volvo systém BLIS poprvé představilo u prototypu Safety Concept Car v roce 2001. V současnosti je tato technologie dostupná pro všechny modely této značky.

 

InfoServis ÚAMK ČR


 
 
Fotogalerie:   Křest nové motorky Karla Abraháma pro tř. 250 ccm

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose