www.car.cz
 

Mrtví nemluví
     21.2.2007 10:31 - Pavel Jelínek


     Snad jen mládí může omluvit názor vyřčený jistým mluvčím ministerstva dopravy v reakci na apel záchranářů, kteří důrazně požadují, aby k povinné výbavě automobilů byl přiřazen hasicí přístroj. Prý by to nemístně finančně zatížilo slabší sociální vrstvy obyvatel této země, a tak úředníci o něčem takovém neuvažují.

 

     Na silnicích zatím jen od začátku roku uhořela téměř desítka lidí. Mnozí zbytečně, jenom proto, že se včas nemohou dostat z ohnivého pekla. Hasiči vědí, o čem mluví. Mluvčí ministerstva dopravy bohužel ne.

 

     A těžko by zřejmě mohl odpovědět na otázku, kolik že lidských životů má na svědomí prošlá expirační doba obsahu lékárničky v autě již po léta povinné a nejen při megalomanských akcích typu Kryštof pravidelně využívané k nemalému sankcionování řidičů bez ohledu na jejich sociální postavení.

 

     Zraněnému je zpravidla úplně jedno, zda mu tepenné krvácení někdo zaškrtí používaným rukávem od košile nebo zbrusu novým zaškrcovadlem. Ocitne-li se ale v plamenech, dal by jistě zavděk i sebemenšímu hasicímu přístroji. Bohužel, většinou už to nemůže říci ministerskému úředníkovi.

 

František Jůza  

(www.trebicnews.cz)


 
 
Fotogalerie:   Nahlédnutí do historie - rallye Jičín 1981 - foto L.Novosád

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose