www.car.cz
 

Oceněna služba „Záchrana života a zdraví při dopravní nehodě“
     28.2.2007 08:31 - tisková zpráva


Společnost AutoLocator obdržela prestižní ocenění – 1. místo v soutěži Creative Mobile Award 2006. Cenu uděluje odborná porota za nejlepší mobilní aplikaci v ČR zprovozněnou v roce 2006. Oceněna byla naše služba „Záchrana života a zdraví při dopravní nehodě“.  

Jak služba funguje:

Do modelu AL 3500 Satellite TopSafety, který slouží ke střežení automobilů proti krádeži,  přidáváme havarijní paket obsahující: nárazové čidlo, nouzové tlačítko, mikrofon a reproduktor.

V případě havárie vozu zareaguje nárazové čidlo. Následně centrální jednotka odešle zprávu na Pult centrální ochrany AutoLocator a zároveň naváže hlasové spojení mezi kabinou vozu a naším PCO. Osádka vozu tak může sdělit operátorovi PCO, co se stalo a co potřebuje. Operátor zjistí přesnou polohu vozu (velmi důležité!) a veškeré informace předá záchranné službě či policii nebo hasičům. Spojení s PCO lze z vozu navázat i zmáčknutím nouzového tlačítka.

Hlavní výhody jsou – rychlost a přesnost. Posádka vozu po vážné nehodě bývá často v šoku, neví, co má dělat, kde má mobil, kam má volat případně ani kde se přesně nachází.

Příkladem je nedávná havárie linkového autobusu na dálnici D8. Řidič, ač profesionál, po nehodě nebyl schopen dlouhé minuty kontaktovat záchranku a když se mu to konečně podařilo, nebyl schopen určit, kde se havarovaný autobus nachází, dokonce ani ve kterém směru dálnice je! Záchranáři tak přijeli pozdě a dokonce z opačného směru, takže museli zablokovat celou dálnici a přenášet zraněné přes svodidla. Při nehodě zahynulo 6 lidí.

Pokud by byl autobus vybaven havarijním paketem, odešla by okamžitě po nehodě zpráva na PCO. Operátor by určil přesnou polohu autobusu (běžně je to +/- 10 metrů, ale ve volném terénu je to v praxi i výrazně přesnější). Zároveň by operátor hlasově komunikoval s řidičem – stačilo by, aby řidič řekl, kolik je tam zraněných a zda lehce či těžce. Operátor by okamžitě kontaktovat záchrannou službu a policii a předal jim veškeré informace. Příjezd záchranky by se tak výrazně urychlil.

Produkt využijí posádky vozidel (osobních, nákladních, autobusů) při následujících problémech, do nichž se při cestování dostanou:

havárie: rychlé zjištění přesné polohy vozu a profesionální zajištění pomoci, příjezd záchranky v nejkratší možné době, možnost přímé komunikace posádky ve voze a operátora záchranky – operátor radí posádce ještě před příjezdem záchranářů, … akutní zdravotní problémy řidiče (infarkt, nevolnost, apod.) – snadné navázání kontaktu se záchrankou, určení přesné polohy vozu
požár vozu – jednoduché a rychlé oznámení události, lokalizace vozu, přivolání hasičů přepadení – jednoduché a rychlé oznámení události, lokalizace vozu, přivolání policie 

AutoLocator v České televizi

Česká televize natočila již čtvrtou reportáž o AutoLocatoru, tentokrát právě o službě „Pomoc při havárii“. Tři předchozí reportáže můžete shlédnout na našich webových stránkách (www.autolocator.cz), poslední na webových stránkách České televize: http://www.ct24.cz/vysilani/?id=149030 (reportáž začíná 1:50 min. po začátku pořadu). Repríza bude na ČT2 28.2. v 17.05.

Pro úplnost dodáváme, že na dalším vývoji spolupracujeme s Centrem dopravního výzkumu i v rámci projektu eCall Evropské unie. Jsme rádi, že náš technický vývoj zaznamenal takový ohlas a věříme, že i v budoucnu budeme přicházet s výrobky a službami, které budou užitečné.

Ing. Ondřej Klofáč

AutoLocator, s.r.o.

www.autolocator.cz

e-shop navigací: http://gesto.servery.cz/autoloc

PR


 
 
Fotogalerie:   Baja Anta da Serra 2005 - Portalegre 500, archiv týmu (podruhé)

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose