www.car.cz
 

Panasonic Car Systems – více možností pro více zábavy. Nová řada autorádií
     7.3.2007 11:00 - tisková zpráva


Nová řada autorádií Panasonic pro rok 2007

 

Praha, 28. února 2007Nová řada autorádií a multimediálních systémů do automobilu značky Panasonic využívá dalších možností, které s sebou přináší digitalizace. Kromě výrazného designu a tradičního důrazu na špičkovou kvalitu audiovizuální reprodukce se letos Panasonic zaměřil na další rozšíření konektivity a možností zábavy v autě.

 

Počínaje podporou připojení populárního přehrávače iPod a technologie Bluetooth, až po umístění hudebního nebo USB portu na předním panelu. Novinkou je též podpora audio formátu AAC a technologie pro remastering pro obnovení kvality komprimovaných zvukových souborů.

 

Rozšířená konektivita je nejvýznamnějším společným jmenovatelem celé řady nových autorádií Panasonic. Modely autorádií vyšší a střední třídy jsou vybaveny podporou přehrávače iPod a technologie Bluetooth. iPod je možné připojit prostřednictvím speciálního kabelu, který umožňuje pohodlné ovládání všech funkcí přehrávače přímo z autorádia a zobrazení veškerých informací na jeho grafickém displeji. Po připojení miniaturní Bluetooth jednotky můžete využít autorádio jako bezpečné Bluetooth handsfree zařízení, opět s možností zobrazení informací o volajícím na grafickém displeji.

 

U nižších modelů je konektivita řešena populárním univerzálním AUX vstupem prakticky umístěným přímo na panelu autorádia, ke kterému je tak možné snadno připojit jakýkoli hudební přehrávač. U modelů střední třídy navíc přibyl nový prvek, standardní USB port, elegantně ukrytý v čelním panelu přístroje. Tento prvek otevírá nové možnosti plně digitální zábavy, protože umožňuje připojení řady USB zařízení včetně paměťových jednotek, externích pevných disků nebo osobních hudebních přehrávačů. Vše funguje v režimu plug-and-play, tedy bez nutnosti instalace software. Stačí připojit externí zdroj do konektoru a vaše skladby ve formátech MP3, AAC nebo WMA jsou ihned k dispozici.

 

Pokud chcete mít ve svém autě opravdu multimediální systém, nabízí se vám tzv. expanzní modul, tedy jednoduché zařízení, které lze připojit ke kterékoli nové základní jednotce a získat tak elegantní řešení pro připojení celé řady multimediálních zařízení jako např. videokamery, DVD měniče, herní konzole, hudebního přehrávače, apod.

 

K tomu, aby byl poslech dokonalý i v interiéru automobilu, přispívá jedinečná technologie SRS, kterou nenajdete u žádné konkurenční značky, totiž prostorové ozvučení SRS CS-Automotive. Speciální dekodér prostorového zvuku optimalizuje reprodukci pro interiér automobilu, takže například posune zvuk do ideální poslechové roviny, čímž se koriguje nevhodné umístění reproduktorů v nohách. Kromě toho umí simulovat hluboké basy (bez subwooferu) i zvuk středového kanálu. Výsledkem je zvukový zážitek srovnatelný s domácím kinem i při klasické tovární instalaci čtyř reproduktorů.

 

 Přístroje střední třídy jsou vybaveny funkcí SRS WOW rozšiřující zvukové pole do panoramatického 3D obrazu pro pocit lepší dynamiky a reprodukce basů, účinné zvláště při poslechu digitálně komprimovaných formátů MP3 a WMA. U cenově nejdostupnějších modelů byla přidána technologie SRS TruBass pro zlepšení dynamiky basů a středních rozsahů i u malých reproduktorů.

 

Vlajkovou lodí nové řady je CD receiver CQ-C8405N o výkonu 4 x 50 W s plnobarevným displejem, který nyní zobrazuje 4096 barev a na větší ploše tak poskytuje jasný obraz s jemným podáním barevných přechodů a lepším rozlišením, 5x vyšším kontrastem a rychlejší odezvu než tradiční LCD displeje. Nechybí ani unikátní technologie prostorového ozvučení SRS CS Automotive, Re-master a podpora pro iPod, Bluetooth a hudební formát AAC. Oblíbená funkce Customize umožňující na displej umístit libovolné obrázky nebo videosekvence byla zachována. Nižší model CQ-C7305N nemá barevný displej, avšak umožňuje nastavit libovolný odstín barvy podsvícení LCD displeje, tlačítek a světelných lišt, ale také například motorické sklápění displeje pro zvýšení bezpečnosti a usnadnění obsluhy přístroje z pohledu řidiče.

 

Přijímače s CD přehrávačem střední třídy (CQ-C5355N a CQ-C3355N) s USB portem a základní modely (CQ-C3305N/1505N/1405N) vybavené AUX vstupem poskytují vysoký standard kvality, na který jsme u přístrojů Panasonic zvyklí, tedy dostatečný výkon a dobře prokreslený zvuk s vyváženým podáním basů a výšek. Samozřejmostí je podpora přehrávání CD formátu CD-R a CD-RW a také komprimovaných formátů MP3 a WMA.

 

 

 

 

 

 

 

Poznámka :

 

Japonská Matsushita Electric Industrial, Co., Ltd. (NYSE : MC), známá v České republice svými produkty značky Panasonic, je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti vývoje a výroby  elektronických zařízení pro spotřebitele i pro průmyslové použití.  Matsushita je v České republice reprezentována svým obchodním zastoupením Panasonic Czech Republic, spol. s r. o.

 

Japonská společnost patří k největším zahraničním investorům v České republice a to jednak díky plzeňské továrně na výrobu televizorů (Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o.) a závodu v Pardubicích (Panasonic Mobile & Automotive Systems Czech, s.r.o.), který vyrábí autorádia značky Panasonic.

 

Na adrese www.panasonic.cz můžete navštívit webové stránky společnosti Panasonic Czech Republic, s.r.o.

Na adrese www.panasonic-europe.com můžete navštívit webové stránky společnosti Panasonic Europe.

 

 

 

Mmd Public Relations

Tomáš Fiala

 

 

PR

 

 


 
 
Fotogalerie:   Kopeckého úspěšná neděle v Norsku 2007

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose