U Michlů představili Lotus Michl pro běžný provoz !!
     16.12.2007 12:29 - tisková zpráva

MICHL MOTORSPORT v sobotu 15.12 2007 představil nové vozy vlastní konstrukce s pohonem zadních kol. Automobily jsou postaveny na bázi duralového lepeného chassis Lotus, ostatní je konstrukce MM. S černou závodní verzí Lotus Michl 07/01 získal Dan Michl třetí místo v Evropském Poháru v závodech do vrchu (neoficiálním "mistrovství Evropy" vozů skupiny E1).

Nově představil tentýž vůz v silniční verzi.

Červený Lotus Michl 07/02 pro běžný provoz se od černé uhlíkové závodní verze liší především kokpitem se sériovými sedadly, dveřmi a odnímatelnou střechou. Pracoviště řidiče je ovšem kompletně přepracováno a podobá se závodnímu autu. Stejná je také karoserie, která pro závodní auto vznikla spoluprací MICHL MOTORSPORTu s designérem Milanem Klejchem.

V silniční verzi Lotusu Michl 07/02 je třílitrový třicetiventilový motor původně Škoda, v úpravě MM o výkonu 270 KW. Zájemci si však budou moci vybrat z více verzí motorů o různém objemu. Převodovka je šestistupňová sekvenční Hewland/MM.

Kvality a chování vozu na trati či silnici byly ověřeny jak v úspěšné sezóně závodů do vrchu, tak také na okruzích - Dan Michl s tímto autem zvítězil ve dvou závodech okruhového Mistrovství republiky, jichž se ve druhé polovině sezóny zúčastnil.

- kola: 17", pneumatiky: výhradně DUNLOP

Fotogalerie:   Křest nového vozu Lotus Michl pro běžný provoz, foto Jana Michlová