www.car.cz
 

Stanovisko policejního prezidia k článkům na téma „Kryštof“
     tisková zpráva


Policejní prezidium ČRKancelář policejního prezidentaPreventivně informační skupina Stanovisko policejního prezidia k článkům týkajících se „Kryštofa“ „Akce Kryštof nezačala“ či „Další Kryštof se odkládá kvůli vyzrazení“ anebo „Řidiči si mohou oddechnout - Policie zrušila dalšího Kryštofa“ - to jsou titulky v dnešních novinách.

Ve všech zmíněných článcích se píše, že policie zrušila dopravně bezpečnostní akci, neboť se zalekla jejího prozrazení. Jsme tady svědky velkého omylu médií, která v pátek zveřejnila informaci o tom, že se po neděli rozjede další „Kryštof“, aniž by si ověřila, zda je tato informace správná. Páteční a následně i víkendové informace byly nesprávné, a tak hledala média způsob, jak se vyvinit.

Proto se dnes píše, že policie akci musela kvůli vyzrazení odložit. Není to pravda - jedná se o mediální spekulaci!  Bylo by možná lepší se nespoléhat na vlastní investigativní možnosti a na nevěrohodné zdroje bez správné hladiny informací. Tak by totiž nedošlo k chybnému a zavádějícímu informování veřejnosti.

npor. Mgr. Blanka Kosinovámluvčí Policejního prezidia ČR

Tisková zpráva V Praze dne duben 2004 
© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose