www.car.cz
 

Winter Cup příště nebude
     11.3.2007 18:50 - Pavel Jelínek


V příštím roce 2008 se již údajně nepojede tzv. Winter Cup, který zahrnoval oba dosud odjeté úvodní podniky sezony - rakouskou Jänner Rallye a naši klatovskou Rallye Šumavu.

Tento pohár sice posádkám nabízel nevídané finanční odměny nejúspěšnějším posádkám, nicméně až do Rakouska nejspíš  dorazily informace o podivnostech, spojené s tradiční Šumavou. Podmínky na obou těchto soutěžích jsou sice  částečně srovnatelné - a to termínem a předpokládaným sněhem a ledem na  tratích obou uvedených soutěží - nicméně ve skutečnosti jsou podmínky značně rozlišné.

Šumavští  tradičně a tvrdošíjně dělají problémy s používáním pneumatik s hroty a tak není divu, že letos na Šumavu vyrazilo  jen opravdu maličko rakouských posádek. A přitom v Rakousku je to s hroty zcela v pohodě a to jsou tam  "zeleni" pořádně aktivní ..


Dodejme, že jinak i  příští rok ale bude Jänner Rallye opět součástí rakouského i českého šampionátu a to  opět hned těsně po novém  roku.

A pokud jde o  Šumavu, nejspíš  by bylo nejrozumější její termín přesunout třeba na  červenec nebo srpen, čí  říjen. A problém  s hřebíky by byl konečně vyřešen !!!!!!


 
 
Fotogalerie:   Ve stopě Valašské zimy 2007 od Petra Bači

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose