www.car.cz
 

Jan Jelínek neprojel cílem ani v Hustopečích. Opět dvojitý defekt.
     25.4.2007 00:06 - tisková zpráva


Ani třetí start v letošní sezoně nepřinesl Janu Jelínkovi kýžený výsledek. Nový červený vůz opět neprojel cílovou rampou, ačkoliv se pohyboval na čelních příčkách pořadí.  

Jeden z černých koňů soutěže nevstoupil do druhého dílu MČR nijak šťastně. „Už na první rychlostní zkoušce jsme trefili zajíce a potom skončili mimo trať, z čehož vznikla větší časová ztráta. Já asi ta zvířata nějak přitahuju,“ povzdechl si zlínský jezdec. Stíhací jízda, která pokračovala druhou etapou, jej vynesla až na šesté místo absolutně a těsně pod stupně vítězů skupiny produkčních vozů. Přitom se ovšem stále potýkal se zhoršenými jízdními vlastnostmi svého mitsubishi.

Poprvé jsme použili osmnáctipalcová kola a bohužel se nám za celou rallye nepodařilo pořádně vyladit podvozek. Obuli jsme hodně tvrdou směs, která byla stále hodně studená, a tak nás zadek neustále předbíhal. Bylo to spíše trápení než závodění a vícekrát jsme skončili v prekérní situaci,“ popisoval útrapy Jelínek.

Všem útrapám byl náhle konec, když posádku podobně jako na Valašské Rally opět postihly dva defekty. „Před sedmou rychlostní zkouškou jsme při měření tlaku v pneumatikách zjistili, že jedna je ušlá, a hned jsme ji vyměnili. Byl v ní zapíchnutý hřebík. Po startu do RZ jsme ale poznali i druhý defekt. Tentokrát se jednalo o boční průraz, ale nevím, kde jsme k němu přišli. Protože už jsme neměli rezervu a čekaly by nás ještě dvě rychlostní zkoušky, museli jsme ze soutěže odstoupit,“ vysvětlil pilot.

Další nedojetá soutěž v řadě tak trochu zamíchala s jeho plány na letošní sezonu. „Do Krumlova určitě vyrazíme, místo prostředního šampionátu MČR, kde jsme promarnili šance na dobrý výsledek, se ale asi zaměříme na rallysprinty. Zatím je tato varianta v jednání, ale zdá se být velmi reálná.“      

     
      
             tisková zpráva
  -Vicky- Media Productions 


 
 
Fotogalerie:   Arotec Iveco rally Husttopeče 2007 od Jirky Navrkala

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose