www.car.cz
 

Stříbro v N3 z Krumlova Vaňáče těší, vlastní výkon už méně
     10.5.2007 11:22 - tisková zpráva


Po dlouhé jarní přestávce se v Krumlově opět roztočil kolotoč soutěží GA MMČR. Nemohl u toho chybět ani černooranžový Peugeot 206 RC posádky Vaňáč–Talaváňa. Z Krumlova si nakonec odvezli stříbrnou medaili za druhé místo ve třídě N3, svůj výkon ale jezdec nepovažuje za optimální.
 
Událost, která nejvíce zasáhla do průběhu Krumlova, byla na první pohled ošklivá havárie, kterou peugeot s pilotem absolvovali před volným podnikem ve Švihově. Při zahřívání pneumatik na neznámém úseku Vaňáč zapomněl, že nemá k dispozici rozpis spolujezdce a do zatáčky najel rychleji, než by bylo zdrávo. Vzniklou krizovou situaci pak ještě několik sekund řešil, nakonec ovšem nezbylo nic jiného, než poslat auto mimo silnici do meze. Ta peugeot nakopla do několika přemetů, a Středočech tak paradoxně zažil svou největší havárii kariéry mimo soutěžní tratě.
 
„Auto bylo hodně poničené, naštěstí jsme až na pohmožděniny z této šlamastiky vyvázli nezraněni. Nejen že jsme museli odvolat start v Hustopečích, ale prakticky po celý Krumlov jsem se i díky této události nemohl dostat do tempa, psychický blok byl dost znát,“ přiznává pilot, který v první etapě na konkurenty ve třídě Křížka a Radu nestačil. „Křížek jel úplně jinou ligu a na Radu jsme ani přes nepříliš dobrý výkon moc neztratili. I když jsem byl po pátku trochu zklamaný, věřil jsem, že se v sobotu pěkně svezeme,“ doufal Vaňáč.
 
Vstříc  mu vyšlo i štěstí. Martin Rada dostal na druhém průjezdu Malont před cílem defekt a posádka peugeotu mu byla najednou v patách. Výsledkem soustavného tlaku byl postup až na stříbrnou příčku, kterou nakonec po zlepšeném výkonu dvojice Vaňáč–Talaváňa uhájila až do cíle.
 
„Po ráně ve Švihově bych druhé místo z Krumlova bral všemi deseti, páteční výkon však byl za naším očekáváním. V sobotu se to trochu zlepšilo, ale hodně dobrý pocit ze závodění jsme měli až na poslední vložce. Tehdy pro nás měla začít soutěž. Věřím ale, že na slušný závěr Krumlova budeme schopni navázat na Rally Bohemia,“ uzavřel jezdec.
     
      
             tisková zpráva
  -Vicky- Media Productions 
 

 
 
Fotogalerie:   Rally Český Krumlov 2007 - foto Petr Bača

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose