www.car.cz
 

Hustopeče hlásí dalšího jezdce prioritou FIA B a s vozem S 2000- Josefa Béreše
     23.5.2008 11:03 - Pavel Jelínek


4. AGROTEC New Holland rally Hustopeče 2008 uzavřela příjem přihlášek. Přihlášeno je na šest desítek posádek a hlavně: Na startu se především objeví pět velmi kvalitních posádek s prioritou FIA B. Kdo pozorně sledoval naše předchozí tiskové informace, marně možná hledal páté jméno. Nyní nadešel čas odtajnění posledního jezdeckého bonbónku – je jím ostřílený jezdec z řady podniků MS a prioritní jezdec FIA B Josef Béreš.
 
Na jihu Moravy se slovenský talent představí s vozem Fiat Grande Punto S 2000 posádky Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát. Poněkud mimořádné pak bude i složení posádky – Jožo totiž pojede s brněnským navigátorem Tarabuse. „Béreš je špička a beru to jako velikou školu se s ním svézt. Chceme, aby to auto jelo, máme to za barákem, jsou tu pěkné tratě. Míra je pořád zraněný a toto je jistě velmi zajímavé řešení ... Navíc se chceme naučit něco z jeho rozpisu, co by nám mohlo pomoci pro příští rok. Myslíme, že i fandové si tak přijdou na své !! Taky Jožo se těší......,“ dodává Daniel Trunkát. A pokud již Dan zmínil příští rok, můžeme již dnes naznačit, že by posádka Tarabus Trunkát chtěla startovat v seriálu Intercontinental Rally Challenge !
 
„Máme velkou radost, že to vyšlo. Je to jistě další veliký bonbónek pro diváky a nyní snad s osobní účastí Hustopečích nikdo váhat nebude, i když se u nás velký šampionát jede poprvé,“ usmívá se spokojeně ředitel soutěže Rudolf Kouřil. „A to jsme navíc ještě jednali s Polákem Grzybem také s vozem S 2000, ale jeho start nakonec nevyšel. I tak je ale myslím účast výborná,“ dodává ještě.
 
Zrekapitulujme tedy alespoň hlavní lákadla a jména prioritních jezdců FIA B, kteří si to o posledním květnovém víkendu na Hustopečsku rozdají o body do MMČR 2008: Roman Kresta, Václav Pech, Karel Trojan, Jan Kopecký a Josef Béreš. Pokud jde o techniku, pak to znamená třikrát Mitsubishi Lancer EVO IX, Peugeot 207 S 2000 a Fiat Grande Punto S 2000.
 
S národní prioritou pojedou Pavel Valoušek, Vladimír Barvík, Slovák Petr Gavlák, Jiří Volf, Josef Peták, Milan Liška, Jaroslav Orsák, Radek Mifka, Daniel Běhálek, Emil Triner, Jan Votava, Vojtěch Štajf, Marcel Tuček a Antonín Tlusťák. Navíc se někde „toulala“ přihláška Václava Arazima, dalšího zkušeného i kvalitního jezdce. Ale už je i on „ve hře“ a chybět nebude – ani ve startovní listině ani na trati. Přijede tedy celkem 15 prioritních jezdců
 
Za připomenutí jistě stojí fakt, že se na startu objeví celkem čtyři speciály třídy S 2000. Převažovat budou tři Peugeoty 207 S 2000, jejichž pïloty budou Jan Kopecký, Josef Peták a Roman Odložilík. Proti nim pak pojede jedno punto s Josefem Bérešem za volantem. Ale samozřejmě i zbytek startovního pole. Fandové se prostě mohou těšit!
     
Trať měří celkem 189 km a nabídne14 RZ, Start je v pátek 30. května večer, takže všichni fandové by měli v klidu dorazit i ze vzdálenějších míst celé republiky, aniž by si museli brát celý den dovolené. Navíc dálnice vede až téměř do centra rally, také servis je poměrně dobře přístupný a opět bude umístěn v areálu v Zaječí.
 
Na sobotu 31. května pak zbývá osm RZ, přičemž přejezdy mezi nimi jsou relativně krátké. Plánky diváckých míst budou již brzy k nahlédnutí na oficiálních stránkách soutěže www.agrotecautoklub.cz, včetně krátkých videozáběrů s ukázkami průjezdu vozidla.
 
Aktuální stav přihlášek najdou zájemci zde:
 
Tisková zpráva IV. AGROTEC New Holland rally 2008
V Brně 22. května 2008
 
Pavel Jelínek
mediaservis
732 223456
 
 
Oficiální stránky: http://www.AGROTECautoklub.cz/
                               http://www.AGROTEC.cz/
 
generální sponzor: AGROTEC a.s. Hustopeče

 
 
Fotogalerie:   Martin Prokop úspěšný na Švédské rallye 2008, foto týmu P.Frýba

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose