www.car.cz
 

Mladíček Jan Černý dovedl Citroëna DS3 R3T na Lužické k vavřínům
     27.4.2011 22:49 - tisková zpráva


Jan Černý dovedl Citroëna DS3 R3T k vavřínům

Příbramská posádka Jan Černý – Pavel Kohout otestovala při Rally Lužické hory vůz Citroën DS3 R3T stáje Gekon Racing. V nabité konkurenci získala solidní třináctou příčku absolutně, vítězství v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou a ve třídě 5.

Vůz Citroën DS3 R3T v rukou příbramského jezdce opanoval kategorii dvoukolek stylem start – cíl. V průběhu závodu zajel pět nejrychlejších časů mezi dvoukolkami (celkem 8 RZ) a od poloviny závodu si svou pozici bez větším problémů kontroloval.

« Auto jsme vyzkoušeli na testu před závodem. Na DS3 jsme si tak postupně zvykali a zrychlovali. Od začátku jsme chtěli soupeřům ujet, což se nám také podařilo. V dalším průběhu už jsme si svou pozici spíše kontrolovali. S výsledkem jsme spokojeni, závod jsme odjeli bez jediného problému. Na autě se mi nejvíce líbilo řazení, naopak více času zabralo sžívání s řízením, » říká Jan Černý.

« Citroën DS3 R3T s posádkou Jan Černý – Pavel Kohout jednoznačně prokázal své kvality. Talentovaná dvojice se v nabitém startovním poli umístila hodně vysoko, navíc vyhrála dvoukolky a třídu 5. Honza bestintime.me je skvělý pilot, byla čest s ním spolupracovat. Celý závod proběhl bez technických problémů, a tak se tým může v klidu chystat na další závody, » doplnil Tomáš Pletka, jenž se se shodným vozem představí v Českém Krumlově.

Značku Citroën v Lužických horách skvěle reprezentovala i slovenská posádka týmu Styllex motorsport Martin Koči – Imrich Ferencz. Osmnáctiletý Martin premiérově startoval s vozem Citroën C2 R2 MAX a v cíli soutěže obsadil druhou příčku ve třídě 6. Tento start byl přípravou Kočiho na slovenskou Rally Prešov (29. – 30. 4.) a na úvodní vystoupení v rámci Citroën Racing Trophy CZ.

« Trať byla hodně náročná, technická, typická pro české závody. Za nejtěžší jsem považoval úvodní test Bílý Kostel, osobně se mi líbila dvojka Ještěd, která vyhovovala i našemu speciálu. Soutěž byla místy zrádná kvůli zbytkům zimního posypu a bylo nutné držet vyjetou stopu. Cé dvojka fungovala po celou soutěž bez problémů, » uvedl v cíli Martin Koči.

Citroën Racing Trophy CZ 2011 pokračuje v závěru května při Rally Český Krumlov (27. – 28. května). Novinky Citroën Racing Trophy CZ najdete na internetových stránkách www.citroenracingtrophy.cz.

Martina Bedrnová
PR manager, Citroën Česká republika, s.r.o.


 
 
Fotogalerie:   Brněnský drak VARS 2011 od Jirky Navrkala

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose