www.car.cz
 

Prokop jede s Tománkem !! První ostré svezení s novým vozem Citroën C2 S1600
     10.1.2006 08:06 - tisková zpráva


Více než měsíc čekal jezdec jihlavského týmu Jipocar Racing Martin Prokop na ostré svezení s novým vozem Citroën C2 S1600. První testovací kilometry absolvoval na Valašsku, kde po jeho boku premiérově usedl i nový spolujezdec Jan Tománek.

 

Úzká lesní cesta v blízkosti populární rychlostní zkoušky „Bystřička“ se stala místem prvního ostrého testu vozu Citroën C2 S1600 jihlavského týmu Jipocar Racing. Martin Prokop najezdil během několika hodin asi sto dvaceti ostrých kilometrů jak v hlubokém sněhu či v koleji tak i na tvrdém podkladu. „C2 je motoricky skvělá, v čemž jednoznačně předčí ignise.

 

Rovněž se dobře ovládá, výtečně fungují brzdy. Optimálně je sladěna i převodovka. Proto mám z vozu skvělý pocit. Pouze v hlubokém sněhu byl hůře ovladatelný. Ale to je u těchto lehkých vozů pochopitelné,“ popsal první kilometry Martin Prokop. „Nebyla nouze ani o první krizovku, když se auto na šestku v hodinách spakovalo, ale naštěstí nás bariéra udržela na cestě,“ dodal.

 

Letošní sezonu odstartuje Martin Prokop již o příštím víkendu v Monte Carlu, v kokpitu C2 nahradí loňského spolujezdce Petra Grosse Jan Tománek.Martinova nabídka byla z mého pohledu velmi zajímavá, neboť pro každého spolujezdce je mistrovství světa pomyslným vrcholem.

 

A protože budoucnost Romana Kresty byla nejistá a nikdo nepřišel s jasným programem, kývnul jsem na vzájemnou spolupráci,“ uvedl Jan Tománek.

 

Posádka Martin Prokop – Jan Tománek odjíždí do Monte Carla v neděli, od úterý jsou na programu seznamovací jízdy. Tradiční slavnostní start je naplánován na čtvrteční večer, kde nebude se startovním číslem 76 chybět ani Citroën C2 S1600 v barvách jihlavského týmu Jipocar Racing.

 

Jipocar Racing Team

www.martinprokop.com  


 
 
Fotogalerie:   Jänner rallye 2006, Ivo Nesrovnal

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose