www.car.cz
 

Martin Rada představil Alfu Romeo 147 se sportovním srdcem
     25.4.2006 16:23 - Pavel Jelínek


Pouze ohořelé torzo svého zánovního vozu si vloni z Pačejova přivezl jihomoravský jezdec Martin Rada poté, co na páté erzetě jeho Fiat Bravo HGT 2.0 20V po několika kotrmelcích začal hořet a během pár minut kompletně shořel. Jezdec tedy musel postavit nový vůz a tentokrát zvolil stroj Alfa Romeo 147 2,0 TWS. Na okruzích je těchto italských vozů k vidění celá řada, ale na českých soutěžích je zatím první a jediný.

 

Pro předpremiéru a na vyzkoušení Martin Rada zvolil nedávnou Valašskou rally a pro premiéru v šampionátu jednodenních sprintrally pak svoji domácí AGROTEC Wurth rally, kterou zároveň jako hlavní pořadatel organizoval. Soutěž sice nedokončil, když odstoupil v její polovině v prvním servisu pro technické problémy, ale za připomenutí jistě stojí, že vyhrál hned dvě ze tří rychlostních zkoušek, které absolvoval.

 

„Alfa jela moc dobře, ve skupině N jsme dvě RZ ze tří vyhráli, což nás velmi těší. Na druhé RZ jsme měli problém s elektronikou a ztratili jsme hodně času. Na jednom místě jsme chvíli i stáli. Konec třetí RZ jsem pak jel bez spojky a přesto jsme ji vyhráli. Vzápětí jsme ale v servisu odstoupili. Je to škoda, byli jsme hodně vpředu,“ popisuje Martin Rada.

 

Hustopečská posádka by se měla s červeným krasavcem objevovat nejen ve sprintech, ale také ve vybraných soutěžích tzv. velkého šampionátu. „Tento rok máme určen hlavně na nastavení auta. Pojedeme 5 sprintů a cca 5 velkých soutěží, abychom prověřili auto a sebe s ním, pak uvidíme,“ prozrazuje ještě Martin Rada, jinak též ředitel divize IVECO MORAVIA, která je součástí koncernu AGROTEC.

 

„Důležité je, že vůz je konkurenceschopný a že jsme snad docela potrápili naše konkurenty. Věřím, že brzy vychytáme drobnosti a alfa bude dobré auto. To sportovní srdce v něm bije,“ dodává ještě spokojeně jezdec.

 

Právě on stál zároveň u zrodu myšlenky uspořádat vlastní hustopečskou rally. Proto mu ještě dejme slovo i jako pořadateli akce : Závodníci byli spokojeni. Na rampě jsem  hovořil se  všemi posádkami, které dojely do cíle. A často jsem slyšel povzbuzující slova i chválu, jako:  těžké, náročné, ale to na rally patří, tak jako se jezdilo dříve, moc dobrý zážitek, přijedeme za rok znovu, dobrá organizace a zázemí, skvělá servisní zóna, atd….

 

Takže doufám, že bylo vše v pohodě, sporťáci taky nic nenamítali a tvářili se spokojeně.

I jako nováčci jsme soutěž zvládli a chceme patřit k těm lepším sprintům. Vzhůru na Agrotec rally 2007!,“ dodává Martin Rada, jako šéf pořadatelů.

 

Prozradit ještě můžeme, že pořadatelé mají připraven další pěkný úsek, coby překvapení pro příští ročník.

 

Doplňme ještě, že AGROTEC Wurth rally je možné v těchto dnech vidět i na televizních obrazovkách: kromě záznamu v pořadu Svět motorů patří od závěru minulého týdne hustopečské akci také téměř polovina právě po zimní pauze obnoveného půlhodinového motoristického magazínu MotorTip. Ten je vysílaný nejen na  kabelových televizích, či nově třeba na digitálním vysílání Českého Telecomu, ale k vidění je také on line na internetu ( na www.tvb1.cz - on line).

 

 

Tisková informace AGROTEC Autoklub v AČR 2006_01.

 

 

Pavel Jelínek

media servis

 

www.motormix.cz, www.car.cz

V Brně 24. dubna 2006


 
 
Fotogalerie:   Agrotec Würth Rally Hustopeče 2006 od Jirky Navrkala

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose