www.car.cz
 

Proč nakonec Brňan Volf v Praze nedobrovolně chyběl
     4.12.2006 00:16 - tisková zpráva


Do posledních chvil se v dílnách NTS Plzeň - Gassner rallisportu usilovně pracovalo na přestavbě Mitsubishi Lanceru Evo 9, s nímž se měli Jiří Volf společně s Jakubem Wehrenbergem představit při Pražském rallysprintu. V pátek odpoledne tým seznal, že kvůli vadnému dílu motoru přípravu vozu nestihne včas dokončit.

 

S tím, že se na Lanceru Evo 9 bude intenzivně pracovat do posledních okamžiků, se počítalo, přece jenom v Plzni vznikal po havárii ve Vsetíně v enormně krátké době zbrusu nový vůz. S čím však dopředu kalkulovat nelze, jsou závady na homologované technice z výroby. A právě tento problém zhatil Jiřímu Volfovi start na Pražském rallysprintu.

 

Při finišování příprav vozu totiž mechanici týmu odhalili výrobní chybu na hlavě motoru, homologovaném dílu dodávaném z Japonska, který se nedá opravovat nebo upravovat. Jedinou možností je vyměnit jej, ovšem to vyžaduje technicky minimálně den navíc, aby se motor zaběhl a optimalizoval, jinak hrozí jeho poškození. Tento čas však v napjatém harmonogramu týmu chyběl a brněnský jezdec musel na svůj start v Praze rezignovat.

 

„Mrzí mě to kvůli všem fanouškům, které jsme chtěli pobavit, kvůli sponzorům, kterým reklamu jsme museli přelepit na jiný vůz i kvůli Jakubu Wehrenbergovi, protože po seznamovacích jízdách a komunikaci mezi námi jsem přesvědčen, že by nám spolupráce bezvadně fungovala,“ lituje Jura.

 

„Nejhorší je všechna ta zbytečná práce bez výsledku a bezmoc, neboť s vadným dílem hlavy opravdu nikdo nepočítal a oprava nebyla možná.“

 

 

 

VOLF MEDIA SERVICE

www.volfjirka.cz

 

 

PR


 
 
Fotogalerie:   XII. Pražský rallysprint od Martina Folty

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose