www.car.cz
 

Barum rally Zlín 2007 se hlásí. Základní informace k 37. ročníku
     24.1.2007 10:06 - tisková zpráva


                               Základní informace o zlínské rally

 

 

Mistrovství Evropy rally jezdců

Intercontinental Rally Challenge

Mezinárodní mistrovství České republiky

 

Barum rally Zlín má dlouholetou tradici a v letošním roce se pojede již sedmatřicátý ročník. Rallysport je v České republice nesmírně populární sportovní odvětví, o čemž svědčí velké zástupy motoristických fandů podél rychlostních zkoušek, neboť kolem trati se schází na 200 000 nadšených motoristických příznivců. Automobilová rally, která má centrum v moravském městě Zlíně, je od roku 1983 součástí mistrovství Evropy jezdců a od roku 2002 patří mezi elitní rally šampionátu starého kontinentu.

 

V loňském roce se rally zúčastnily 103 posádky z 9 evropských států, na startu se objevilo celkem 9 jezdců s prioritou FIA B! Absolutním vítězem se stala česká dvojice Roman Kresta, Petr Gross na voze Mitsubishi Lancer EVO IX. Letošní ročník se poprvé pojede jako součást prestižního světového seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) pod výraznou mediální podporou promotéra šampionátu satelitní stanice Eurosport. Očekává se, že hlavní roli v šampionátu budou hrát vozy kategorie Super 2000 a rovněž vozidla skupiny N.

 

Značka Barum je dlouholetým partnerem soutěže Barum rally Zlín. Propojení nejúspěšnější domácí značky pneumatik s nejúspěšnějším českým motoristickým závodem vytváří výhodné podmínky pro pozitivní vnímání jak značky pneumatik, tak soutěže. Stejně jako v minulosti bude značka Barum hlavním partnerem i při 37. ročníku soutěže. Barum rally Zlín se postupem let propracovala až na samotný vrchol motoristických akcí v České republice a je vždy nositelem řady novinek českého rallysportu.

 

Každoročně vysoké hodnocení rally z organizačního a především bezpečnostního hlediska přineslo zasloužené ocenění, neboť Světová rally komise při FIA zařadila Barum rally Zlín opět do seriálu elitních soutěží evropského šampionátu! Velkou důležitost této akce dokládá i nebývalý zájem novinářů. V loňském roce se akreditovalo celkem 174 novinářů ze třinácti států, z toho 82 pracovníků televizních a rozhlasových štábů, 27 píšících novinářů a 65 fotografů!

 

Ředitelství rally stejně jako start a cíl je soustředěno v krajském městě Zlín. Barum rally Zlín bude předcházet  testovací zkouška (shakedown) ve čtvrtek 23. srpna odpoledne. Ve večerním hodinách se uskuteční představení jezdců. V pátek 24. srpna proběhne v dopoledních hodinách technická přejímka, která se opět uskuteční za účasti veřejnosti. Samotná rally se pojede ve 2 etapách ve dnech 24. až 26. srpna. Pořadatelé letos zařadí do itineráře rally opět úspěšnou Super RZ v ulicích Zlína.

 

Celkem etapy zahrnují 260 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem různé kvality. Nejvzdálenější místo od centra soutěže je pouhých 50 km. Zlín se rozprostírá v údolí a je obklopen malými lesnatými vrcholy, které tvoří krásnou a romantickou krajinu. Je vzdálen asi 300 km východně od české metropole Prahy a zhruba 200 km od rakouského hlavního města Vídně.

 

Stojí za to vidět a vychutnat atmosféru Barum rally Zlín!

 

 

 

PROGRAM RALLY

 

Čtvrtek 23. srpna 2007

16 – 19 hodin: testovací RZ (shakedown)

20 – 22 hodin: představení jezdců

 

Pátek 24. srpna 2007

8 – 12 hodin: technická přejímka

17 hodin: slavnostní start rally

21 hodin: Super RZ Zlín

23 hodin: představení automobilových legend

 

Sobota 25. srpna 2007

8 hodin: start do 1. etapy

21 hodin:: cíl 1. etapy

 

Neděle 26. srpna 2007

7 hodin: start do 2. etapy

16 hodin: cíl rally, vyhlášení výsledků, rozdílení cen

 

 

 

Ve Zlíně 22. ledna 2007                           Roman ORDELT

                                                                  tiskový mluvčí               Barum rally Zlín


 
 
Fotogalerie:   Premiérová Rallye Krkonoše 2007, foto Jirka Rohlena

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose