www.car.cz
 

Zimní Winter Trial opět zavítá na území České republiky
     26.1.2007 12:37 - tisková zpráva


Zimní dálková rallye pravidelnosti veteránských automobilů opět využije po roce české silnice a stejně jako vloni zavede program soutěže posádky ze šesti evropských zemí na náročné tratě rychlostních zkoušek Rallye Český Krumlov.

 

Téměř dva a půl tisíce kilometrů dlouhý Winter Trial 2007 pořádaný společností Classic Car Events odstartuje již v neděli 28. ledna v nizozemském Valkenburgu a hned na úvod čeká účastníky etapa vedoucí přes německý Nürburgring až do Würzburgu. Už druhý den se startovní pole přesune na území České republiky, když cíl pondělní části soutěže přivítají Karlovy Vary. Odtud vyrazí v úterý ráno peloton krásných veteránských speciálů do Mostu, nabere směr Polsko a skončí ve městě Jelenia Gora. Po krátké návštěvě našich severovýchodních sousedů se soutěžící ve středu opět vrátí na naše území, navštíví poutí místo v Letohradě a před odjezdem na jih Čech přespí v Brně.

 

Čtvrteční etapa vedoucí z velké části v  jižních Čechách dokonale prověří připravenost a orientační schopnosti všech zúčastněných. Úderem osmé hodiny ranní se vydá první vůz od brněnského hotelu Holiday Inn a bude pokračovat přes Náměšť nad Oslavou až na třeboňské náměstí. Půl hodiny po poledni je plánován odjezd do Prachatic a odtud v 15:40 hod. už přímo do Českého Krumlova.

 

Na historickém náměstí by se první soutěžící měli objevit ve čtvrt na šest a po více jak dvouhodinové přestávce odjedou vyzkoušet svoji odvahu na úseky rychlostních zkoušek Rallye Český Krumlov. Během hodiny a deseti minut musí zdolat mimo jiné náročné úseky zátoňské a přídolské RZ a po návratu na českokrumlovské náměstí vyrazí ve 21 hod. směr Velešín, napojí se na známou svatojanskou rychlostní zkoušku a poté absolvují legendární původní třicetikilometrovou variantu RZ Malonty.

 

V neznámém terénu pokrytém vrstvou sněhu a ledu však musí tento úsek do Svatého Kamene projet za neskutečných 33 minut! A to všechno na sériových zimních pneumatikách bez možnosti použití protiskluzových hrotů. Po absolvování těchto náročných úseků už čeká všechny úspěšné posádky přejezd přes hraniční přechod Dolní Dvořiště do rakouského Lince, kde odstartuje v pátek závěrečná etapa letošního Winter Trialu. Cíl 2400 kilometrů dlouhého očistce bude v letním turistickém centru St. Wolfgang.

 

Do soutěže odstartuje celkem 110 účastníků ve třech kategoriích – Trial, Club a Vintage. Trialisté musí absolvovat kompletní soutěž podle programu, kategorie Vintage se neúčastní nočních etap a třída Club je určena především pro nováčky, kteří mohou noční zkoušky také vynechat. Nejstarším vozem ve startovním poli je Bentley 3-4.5 z roku 1924, nejpočetněji jsou však zastoupena šedesátá a sedmdesátá léta. Na trati uvidíme skvosty značek Porsche, Alfa Romeo, BMW, MG, Jaguar, Ford, Mercedes, Volvo, Saab a mnoho dalších.

 

Časový harmonogram a kompletní startovní listinu Winter Trialu 2007 naleznete na stránkách Rallye Český Krumlov (www.rallyekrumlov.cz) nebo na webové prezentaci jednoho ze spolupořadatelů - týmu ČK motorsport (www.ckmotorsport.cz).

 

 

 

Pavel Kacerovský


 
 
Fotogalerie:   Sezóna 2006 objektivem Vládi Rožánka

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose