www.car.cz
 

Tatry 2007: Púchovská rallye zavítá také pod bojnický zámek !
     29.1.2007 10:52 - tisková zpráva


V plném tempu jsou přípravy na 38. ročník Rallye Matador Tatry, který proběhne v Púchově a okolí v termínu 13. – 15. dubna 2007. Po loňské úspěšné premiéře je púchovská rallye opět zařazená do seriálu FIA Evropský pohár – central (EPC) s nejvyšším koeficientem 10! Dále se soutěž započítává do FIA CEZ Trophy 2007 a do mistrovství Slovenské republiky v rally jako dvouzávod.

 

To znamená zvlášť první a zvlášť druhá etapa. Oproti předchozím letům se rallye pojede o dva týdny dříve, neboť původní termín na konci dubna se kryl s rallye v sousedních zemích. 

 

Organizační výbor nejstarší slovenské soutěže se pravidelně schází ve dvoutýdenních intervalech na zasedání v Púchově. Předsedou organizačního výboru je ing. Miloš Ozimý, ve funkci ředitele soutěže působí opět JUDr. Peter Szczeczina. Tři měsíce před startem rally jsou přípravné práce v plném tempu. V těchto dnech intenzivně pracujeme na povolení průjezdů jednotlivých úseků rychlostních zkoušek a řadě dalších schválení k rallye. Nepodařilo se nám zrealizovat do itineráře soutěže úsek Domaniža. Přesto jsme zařadili jiný osvědčený úsek z minulých let a v těchto dnech má trať svou definitivní podobu,“ uvedl Miloš Ozimý, předseda organizačního výboru. Ředitelství rallye najde azyl opět v reprezentativních prostorách Matador Business Centre v Púchově.

 

Posádky absolvují dvoudenní seznamovací jízdy od středy 13. dubna, při obhlídce tratě jsou povoleny maximálně tři průjezdy. V pátek dopoledne proběhne administrativní a technická přejímka. Testovací rychlostní zkouška (shakedown) se uskuteční na nové trati v blízkosti města Púchov. Start více než tříkilometrového úseku vede převážně po účelových komunikacích ve směru na Dolné Kočkovce, když start se nachází v těsné blízkosti sídla hlavního sponzora rallye - Matador, a. s.

 

Slavnostní start rally je na programu v pátek 13. dubna v 17.30 hodin v prostorách sportovní haly ŠK Relax v Púchově.

 

Celá sobotní etapa se odehraje v lázeňském městě Bojnice, kde bude umístěno vysunuté ředitelství soutěže, servisní parkoviště a uzavřené parkoviště. Vysunuté ředitelství najde prostory v bojnickém hotelu Pod zámkom, zde bude umístěn sekretariát, dispečink, výpočetní a tiskové středisko. Servisní parkoviště najde prostor v blízkosti malebného zámku pod hotelem Regia.

 

Loňská spolupráce s pořadateli závodů do vrchu na Jankov vŕšok se nám osvědčila. Navíc s městem Bojnice je velmi dobrá spolupráce, proto jsme se rozhodli uskutečnit celou sobotní etapu v tomto malebném regionu Trenčianského kraje. Rovněž rychlostní zkoušky jsou svým charakterem velmi náročné a prověří připravenost posádek a soutěžních vozů. Servisní zónu jsme umístili pod romantický zámek v Bojnici, což nabídne týmům a divákům velmi atraktivní  pohled,“ upřesnil Ozimý.

 

První etapa měří celkem 494 km a obsahuje 12 rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích v celkové délce 117 km v okolí Bojnice a Prievidze. Start úvodní etapy je v 7 hodin. Nejdelší rychlostní zkouškou je úsek Remata, který měří téměř čtrnáct kilometrů. Pořadatelé vybrali v okolí Bojnice a Prievidze dva osvědčené úseky rychlostních zkoušek, ke kterým přidali dva nové úseky, z toho jednu polookruhovou erzetu. Po večerním servisu se posádky vrátí v sobotním večeru zpět do Púchova, první vůz se objeví v uzavřeném parkovišti ve 20.30 hodin.

 

Druhá etapa se odehraje v neděli 15. dubna na osvědčených tratích v okolí Púchova. V itineráři soutěže najdeme opět 12 rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích. Nedělní etapa startuje v 8 hodin, v cíli se první posádka ve sportovní hale ŠK Relax objeví v 16.30 hodin.

 

Celkem 38. Rallye Matador Tatry 2007 měří 755 km a obsahuje 24 rychlostních zkoušek v celkové délce 221 km. Očekáváme na startu kolem sedmdesáti posádek z řady evropských států. I když není letošní rallye v kalendáři českého šampionátu, počítáme s účastí řady předních pilotů z České republiky, kteří mají zájem startovat v Evropském poháru. Loňské prvenství přijede obhajovat mnohonásobný český mistr Václav Pech na voze Mitsubishi Lancer EVO IX,“ řekl Ozimý.

 

Bližší informace o púchovské rally najdete na oficiální internetové stránce www.rallyematador.sk.

 

V nejbližší době zde bude zveřejněn Rally Guide s podrobnými informacemi o rally. Mimo jiné v něm najdete sportovní program soutěže, přihlášku, pojištění, charakteristiky rychlostních zkoušek, informace pro média, nabídku ubytování a další důležité informace. 

 

 

V Púchově 24. ledna 2007                                                            Roman ORDELT

                                                                                                         tiskový tajemník

                                                                                                     Rallye Matador Tatry


 
 
Fotogalerie:   Janner 2007 a skvělý Pavel Valoušek s lancerem

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose