www.car.cz
 

Vojtěch Štajf s Marcelou Dolečkovou obsadili na Šumavě pátou příčku
     20.4.2010 00:01 - tisková zpráva


ŠTAJF NA ŠUMAVĚ STŘÍBRNÝ VE SKUPINĚ N

Letošní klatovská soutěž se vydařila Subaru Czech Rally Teamu téměř dokonale. Vojtěch Štajf s Marcelou Dolečkovou obsadili pátou příčku v absolutním pořadí a druhou ve skupině N, když jim vyšla zejména těžká sobotní etapa na technických tratích v okolí města Vimperk.


Po loňské šumavské havárii a letošní Valašské rally poznamenané technickými a zdravotními problémy toužil Subaru Czech Rally Team po spravení chuti. Plán se letos v Klatovech dařilo plnit hned od úvodu, když po okruhové zkoušce Čínov zaujal modrobílorůžový hatchback pátou příčku pořadí, jen pár vteřinek za největším favoritem skupiny N Pechem. Další průběh páteční etapy sice znamenal mírný ústup z vydobytých pozic díky nedokonalému nastavení podvozku a i jedné jezdecké chybičce, na posledním testu dne se ale nový hatchback Subaru Impreza WRX STI opět posunul vpřed. Nocovalo se tak na šesté příčce celkem a třetím postu ve skupině N, sobota pak znamenala další pokrok.

„První den jsme zvolili nevhodné pružiny, po jejich výměně už šlo všechno mnohem lépe. Jediná má větší jezdecká chybka na pátém testu jde i na vrub delší předstartovní pauzy a s ní spojeného vychladnutí pneumatik,“ vysvětluje spokojený Vojtěch Štajf. „Bohužel onen výlet na louku nás stál cenné vteřiny a znamenal ztrátu kontaktu s Jarkem Orsákem, se kterým jsme se chtěli bít o druhou příčku ve skupině N. Druhý den už jsme žádné potíže neměli a my se mohli plně věnovat závodění. Od rána jsme se drželi hned za nejlepšími a jeli si svoje tempo, které stačilo i na udržení těsného vedení v kategorii smíšených posádek před Petákem s Benešovou, jedoucími se speciálem kategorie S2000.

Po Orsákových problémech jsme se na dvanácté zkoušce posunuli o pár vteřin před něj na pátou příčku, což byla samozřejmě další motivace. Nechtěli jsme dát svou kůži zadarmo a do zbytku soutěže jsme dali všechno, co v nás bylo. Povedlo se a naše pozice jsme před Orsákem i dalšími soupeři uhájili. Zároveň jsme v samostatném hodnocení druhé etapy obsadili skvělou třetí příčku oceněnou i třemi bonusovými body, takže nakonec z Klatov vezeme pro národní šampionát jen o jeden bodík méně než Václav Pech. Zároveň jsme se posunuli právě za něj na druhou příčku průběžného hodnocení mistrovství mezi ´enky´. Jsem ale hlavně rád, že jsme splnili náš cíl, vynahradili si zklamání z Valašky a dali i zapomenout na loňskou šumavskou havárii.

Šumava se zkrátka stala pro další průběh sezóny skvělou motivací a to nejen pro nás, ale pro celou značku Subaru – dobře jel opět Dan Běhálek, skvělým výkonem mne potěšil i ostřílený Emil Triner, který bojoval ´jako zamlada´ a v cíli mu patřila výtečná osmá příčka!“

Dodejme, že po dvou podnicích Mezinárodního mistrovství ČR patří Vojtěchu Štajfovi nejen druhá příčka ve skupině N, ale také pátá příčka absolutně, když nasbíral již tolik bodů, jako v minulém roce za první čtyři závody. Radost v týmu je tedy namístě a není divu, že úsměv září i na tváři navigátorky Marcely Dolečkové: „Po loňském šestém místě s Karlem Trojanem jsem teď s Vojtou dokonce pátá, v sobotu jsme byli vlastně i nejúspěšnější enko, takže nemůžu být nespokojená. Vyhráli jsme tentokrát i smíšené posádky, a tak doufám, že sezóna bude i dál pokračovat v podobném duchu. Už se nemůžu dočkat příštích závodů!“

Vojtěch Štajf se chystá v úterý podepsat reprezentační smlouvu, takže ještě před oblíbenou Rally Český Krumlov čeká tým cesta do Slovinska na Saturnus Rally. Ta je součástí Evropského poháru stejně jako šumavská soutěž, po klatovském úspěchu tak má i pro tento šampionát Subaru Czech Rally Team solidní bodový základ.

Karel Špaček, media team

PR

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Šumava 2010 objektivem Václava Dufka

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose