www.car.cz
 

V Krumlově již brzy a také s tradiční Rallylegend Show
     18.5.2010 10:48 - tisková zpráva


Milovníci historie si přijdou na své

Příští týden nastává velký svátek příznivců historických soutěžních automobilů. V Krumlově se pojede také jejich mistrovská soutěž i tradiční Rallylegend Show.
I když mají obě kategorie rozdílný harmonogram a hlavní dění legend se odehraje na českobudějovickém výstavišti, uvidí je diváci také na klasických rychlostních zkouškách páteční i sobotní etapy.

Do klasifikace historiků se pořadatelům přihlásilo přes 20 posádek z České republiky, Rakouska a Německa. Startovní pole nabízí kvalitu i pestrost, jakou českokrumlovská rallye ještě nezažila. Jednoznačným favoritem bude v letošním roce úspěchy ověnčený Miroslav Janota se spolujezdcem Pavlem Stráským z domácích Netřebic. V rámci testu zde předvedou druhý týmový vůz Opel Kadett C Coupé se snahou zopakovat celkové vítězství z nedávné Rallye Vltava. Díky dlouhým zkouškám však nebude stačit jen rychlost, ale také taktika, se kterou si posádka se zkušenostmi z letošní Sanremo Rally Storico jistě poradí.

Z Německa přijíždí Peter Hinderer, hostující za spolupořadatelský tým ČK motorsport, se zajímavým vozem Austin Healey MK II 3000, který je sice nejstarším vozem v poli s datem narození 1961, ale disponuje výkonem okolo 250 k a odvážným řidičem. Z Rakouska přijíždí několik zajímavých posádek i vozů, jmenujme především ostřílené Gerharda Openauera s Fordem Escort RS 2000 či Georga Reitspergera s Porsche 911.

Avšak i další české posádky nejsou bez zajímavosti, Jiří Navrátil by měl poprvé u nás předvést svůj Ford Sierra Cosworth, bohužel se však omluvil lídr Mitropa Rally Historic Cupu Aleš Jirátko se svým BMW 2002 Ti, protože nemá otestovaný vůz pro starty v České republice. Pestré startovní pole bude pro domácí jistě výzvou, jak změřit síly se zahraniční konkurencí a přitom nepřicházet o body do českého šampionátu, jelikož zahraniční jezdci v něm nebodují.

Jednou z doprovodných akcí 38. Rallye Český Krumlov 2010 bude 4. ročník přehlídky Rallylegend Show, kterou představují demonstrační jízdy zajímavých soutěžních vozidel minulosti, Již první ročník z roku 2007 ukázal, že diváci na takové akce velmi dají, což se projevilo i počtem dosud uspořádaných přehlídek. Protože pořadatelé z ÚAMK Rallye Český Krumlov a ČK motorsport byli u nás zakladatelé, chtějí i v letošním roce ukázat další vozidla.

Hlavní dění programu Rallylegend Show se odehraje na výstavišti v Českých Budějovicích i když se účastníci projedou i po klasických rychlostních zkouškách. Nesmí se však zapomínat, že jde jen o demonstrační jízdy, jejímž účelem není jízda na čas, ale předvedení těchto vozů široké veřejnosti. Jde o poměrně složitou a letitou techniku, takže se dají očekávat i technické problémy posádek.

Proto lze doporučit k zhlédnutí zvláště Výstaviště České Budějovice, kde se představí v jízdě i v servisu a nočním uzavřeném parkovišti, umístěném uvnitř pavilonu Z. Celý program začne v pátek po patnácté hodině diváckou zkouškou, takže tyto skvosty odstartují celý soutěžní program. Účastníci legend také uzavřou pole startujících v divácké zkoušce poté, co ji absolvují současná auta i účastníci mistrovství historických automobilů. Další program je shodný s MČR historiků, z Českých Budějovic odjedou na rampu v Jelení zahradě v Českém Krumlově a bude je čekat průjezd klasickými zkouškami Přídolí a Kohout-Ján. A než se stačí současná auta vrátit podruhé do Českých Budějovic na noční servis, zaparkují auta v uzavřeném parkovišti.

Podobný model je naplánován i na sobotu, kdy legendy v kondici absolvují rychlostní zkoušku Malonty, ovšem ve zkrácené variantě od startu po Malonty, když cíl budou mít až za divácky atraktivní návsí. Z Malont se vydají do Kaplice, kde se kolem poledne zastaví na náměstí a odtud odjedou na rychlostní zkoušky Rožmitál a Slavkov, aby v závěsu za historiky bojujícími o mistrovské body přijely do Českých Budějovic. Tam absolvují závěrečné 2 rychlostní zkoušky na výstavišti

Průjezd rampou těsně před dojezdem vítězné posádky Rallye Český Krumlov a slavnostní večerní vyhlášení v Jelení zahradě bude již jen třešničkou na dortu IV. Rallylegend Show.


Luboš Šalát

Neprošlo jazykovou korekturou


 
 
Fotogalerie:   Veteráni, včetně leteckých, na akci v Drahotuších objektivem A.a P. Malých

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose