www.car.cz
 

Trať XXIX. Rally Agropa připravena a tímto odhalena !!
     9.7.2007 00:06 - tisková zpráva


Pořadatelé z AMK Pačejov hlásí připravenou trať. Je tedy na čase, představit si ji trochu podrobněji. Soutěž tradičně začíná startem na horažďovickém náměstí  Míru. 

 

 Jako první rychlostní zkouška byl do itineráře XXIX. Rally AGROPA zařazen staronový úsek Strážovice – Nehodív. RZ bude mít stejnou podobu jako v roce 2005. Startuje se nad obcí Neprochovy. Rychlou pasáží se posádky dostanou do obce Strážovice. Tam se nachází oblíbené divácké místo s objezdem rybníčku po místní komunikaci. Přístup diváků sem bude možný od Pačejova Nádraží s parkováním na příjezdové komunikaci.

 

Po výjezdu ze Strážovic následuje umělý retardér a rychlé odbočení na Loužnou. Rychlou pasáží na rozbitém asfaltu se posádky dostanou do obce Loužná, kde je čeká obtížná levá zatáčka a několik rychlých esíček mezi domy. Zrádným úsekem, plným rychlých zatáček vyvrcholí RZ diváckým průjezdem obcí Nehodív. Zde bude k vidění rychlé levé odbočení a následná pravá vracečka přes hranu. Divák zde má jedinečnou možnost sledovat dva průjezdy na jedné RZ díky tomu, že se trať na návsi potkává. Přístup diváků bude možný od obce Štipoklasy nebo pěšky od obce Myslív.

 

        Druhou rychlostní zkouškou bude úsek zvaný Háj. Tato specifická RZ má mnoho skalních příznivců, mnohými posádkami je však proklínána. Převážná část totiž vede po úzké lesní cestě, která neobyčejně klouže. Letošní varianta zkoušky startuje v obci Komušín. Po rychlé pasáži z Komušína následuje ostré odbočení vpravo do bývalého vojenského prostoru Háj.

 

 Tento úsek bude divácky velmi atraktivní a přehledný. Po odbočení následuje několik technických zatáček mezi poli. Pak na posádky čeká atraktivní průjezd samotnou lokalitou Háj, kde si diváci bezesporu najdou hned několik atraktivních míst. Přístup do tohoto prostoru  je však možný pouze pěšky od obce Babín, kde bude zřízeno parkoviště pro diváky. Do cíle v Horažďovicích Předměstí čeká na posádky ještě několik zrádných míst.

 

         Po absolvování těchto dvou testů zamíří posádky do Sušice, kde je čeká přeskupení a servis v bývalých kasárnách Pod Kalichem. Po tomto servisu je připravena nejtěžší sekce celé rally. Pojedou se totiž čtyři rychlostní zkoušky bez možnosti servisu.

 

        Začíná se třetí rychlostní zkouškou Kakanov – Soběšice. Celá zkouška vede po okresních silnicích v podhůří Šumavy se spoustou technických pasáží. Divácky vděčný bude zejména průjezd obcí Žihobce s atraktivním odbočením. Velmi zajímavý bude i průjezd obcemi Rozsedly a Bukovník. Po krátkém přejezdu je připravena RZ číslo 4.

 

Startuje se před obcí Damětice, kde soutěžní posádky prověří velmi technický průjezd obcí. Rychlý charakter testu naruší až prudké levé odbočení ve Frymburku. Divácky zajímavý bude opět průjezd obcí Nezamyslice, kde je na návsi připravena technická pasáž. Těsně před cílem RZ musí posádky ještě absolvovat průjezd statkem s několika odbočeními a šotolinou. Úplně na závěr zkoušky přichází prudká levá vracečka. Jedná se o velmi přehledné divácké místo, kde je možné sledovat posádky dvakrát na jedné zkoušce.

 

         Po těchto dvou rychlostních zkouškách čekají na jezdce druhé průjezdy úseky 1 a 2. Před závěrečnou sekcí následuje ještě přeskupení a servis v Sušici. Pak už posádkám zbývá dokončit druhé průjezdy zkouškami číslo 3 a 4. Následuje poslední servis v Sušici a přejezd na cílovou rampu do Horažďovic. Tím pro všechny, kdo zdolají nástrahy tratě  XXIX.ročníku,  Rally AGROPA končí.

        

Zbývá dodat, že pořadatelé na každé rychlostní zkoušce vybrali doporučená divácká místa, která jsou popsána v programu rally  nebo na oficiálních stránkách rally. Tato místa jsou atraktivní a přehledná, je zde dostatek místa pro parkování a nebude chybět ani občerstvení.

 

K těmto místům navíc navedou diváky ukazatele s číslem diváckého místa a šipkou. Na žádné rychlostní zkoušce ani v servisu pořadatel nevybírá  vstupné. Celou soutěž tak můžete sledovat zadarmo.

 

         Ředitelství Rally Agropa přeje mnoho krásných sportovních zážitků u trati rychlostních zkoušek i mimo ně. Na oficiálních internetových stránkách www.rallyagropa.cz bude možné najít podrobný popis rychlostních zkoušek.

        

 

 

Miroslav Žitník  ml.                                                       Tomáš Cihlář

zpravodaj Rally Agropa                                                 tiskové středisko Rally Agropa


 
 
Fotogalerie:   Rallye Sprint Kopná © P.Douša

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose