www.car.cz
 

Trať XXVIII. Rally Agropa je připravena. Vstup je zdarma !
     12.6.2006 22:44 - tisková zpráva


                       Trať XXVIII. Rally Agropa

            Pořadatelé z AMK Pačejov hlásí připravenou trať. Je tedy na čase, představit si ji trochu podrobněji.

            Soutěž tradičně začíná startem na horažďovickém Náměstí  Míru. Jako první se posádky vydají na rychlostní zkoušku Pačejov – Horažďovická Lhota. Tato RZ doznala oproti minulým ročníkům jen kosmetických změn. Divácky vděčný průjezd obcí Třebomyslice bude zpestřen ještě jedním odbočením kolem čekárny, těsně před známou technickou pasáží kolem požární nádrže. Průjezd Horažďovickou Lhotou zůstává nezměněn a divákům nabídne ostré odbočení na okraji obce.

            Druhou rychlostní zkouškou bude úsek zvaný Háj. Tato specifická RZ má mnoho skalních příznivců, mnohými posádkami je však proklínána. Převážná část totiž vede po úzké lesní cestě, která neobyčejně klouže. Letošní varianta zkoušky startuje už v obci Komušín, a je tak  prodloužena asi o 2 km. Po rychlé pasáži z Komušína následuje ostré odbočení vpravo do bývalého vojenského prostoru Háj. Tento úsek bude divácky velmi atraktivní a přehledný.

Po odbočení následuje několik technických zatáček mezi poli. Pak na posádky čeká atraktivní průjezd samotnou lokalitou Háj, kde si diváci bezesporu najdou hned několik atraktivních míst. Přístup do tohoto prostoru  je však možný pouze pěšky od obce Babín, kde bude zřízeno parkoviště pro diváky. Do cíle v Horažďovicích - předměstí čeká na posádky ještě několik zrádných míst.

         Po absolvování těchto dvou testů zamíří posádky do Sušice, kde je čeká přeskupení a servis v bývalých kasárnách Pod Kalichem. Po tomto servisu je připravena nejtěžší sekce celé rally. Pojedou se totiž čtyři rychlostní zkoušky bez možnosti servisu.

        Začíná se třetí rychlostní zkouškou Kakanov – Soběšice. Jedná se o novou RZ v itineráři Rally Agropa, která dokonale prověří připravenost posádek. Celá zkouška vede po okresních silnicích v podhůří Šumavy se spoustou technických pasáží. Divácky vděčný bude zejména průjezd obcí Žihobce s atraktivním odbočením. Druhé divácké místo se na této RZ nachází v obci Bukovník, kde posádky prudce odbočují vpravo. Po krátkém přejezdu je připravena RZ číslo čtyři. Jedná se o upravenou rychlostní zkoušku z minulých let, jedoucí se však v protisměru.

Startuje se před obcí Damětice, kde soutěžní posádky prověří velmi technický průjezd obcí. Rychlý charakter testu naruší až prudké levé odbočení ve Frymburku. Divácky zajímavý bude opět průjezd obcí Nezmyslice, kde je na návsi připravena nová technická pasáž. Těsně před cílem RZ musí posádky ještě absolvovat průjezd statkem s několika odbočeními a šotolinou. Úplně na závěr zkoušky přichází prudká levá vracečka. Jedná se o velmi přehledné divácké místo, kde je možné sledovat posádky dvakrát na jedné zkoušce.

         Po těchto dvou rychlostních zkouškách čekají na jezdce druhé průjezdy úseky 1 a 2. Před závěrečnou sekcí následuje ještě přeskupení a servis v Sušici. Pak už posádkám zbývá dokončit druhé průjezdy zkouškami číslo tři a čtyři. Následuje poslední servis v Sušici a přejezd na cílovou rampu do Horažďovic. Tím pro všechny, kdo zdolají nástrahy tratě  XVIII.ročníku Rally Agropa končí.

         Zbývá dodat, že pořadatelé na každé rychlostní zkoušce vybrali doporučená divácká místa, která jsou popsána v programu rally  nebo na oficiálních stránkách rally. Tato místa jsou atraktivní a přehledná, je zde dostatek místa pro parkování a nebude chybět ani občerstvení.

K těmto místům navíc navedou diváky ukazatele s číslem diváckého místa a šipkou. Na žádné rychlostní zkoušce ani v servisu pořadatel nevybírá  vstupné. Celou soutěž tak můžete sledovat zadarmo.


         Ředitelství Rally Agropa přeje mnoho krásných sportovních zážitků u trati rychlostních zkoušek i mimo ně. Na oficiálních internetových stránkách www.volny.cz/agropa bude možné najít podrobný popis rychlostních zkoušek.
        
PR


 
 
Fotogalerie:   FIA GT v Brně 2006 od Pavla Procházky potřetí

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose