www.car.cz
 

Startovní listina Rally Agropa slibuje i bez WRC pěknou podívanou
     16.6.2006 09:45 - tisková zpráva


      V neděli 4. 6. 2006 proběhla uzávěrka přihlášek na Rally Agropa. Pořadatelé mohou být spokojeni, protože jim dorazilo 84 přihlášek, což je na aktuální poměry v českém rallysportu slušný průměr. Přestože letos poprvé nesmí startovat  nejsilnější vozy kategorie WRC, slibuje startovní listina atraktivní a napínavou podívanou.

       V absolutním pořadí bude bojovat o vítězství plejáda produkčních vozů Mitsubishi Lancer EVO a Subaru Impreza. Na suché trati se na nejvyšší příčky budou chtít dostat i posádky na vozech Super 1600. Již předchozí soutěže sprintrally potvrdily velkou vyrovnanost startovního pole. Rally Agropa tak nemá jasného favorita a vyhrát může kdokoli z první desítky.


        Do Horažďovic a okolí se sjede celá rallysprintová špička, doplněná o několik hostů z „velkého mistrovství“. Ve skupině produkčních vozů je velkým favoritem Josef Semerád s nejnovější verzí Mitsubishi Lancer, kterému bude chtít konkurovat Miroslav Jandík a Jiří Volf na vozech stejné značky. Na předchozích soutěží příjemně překvapili Kožmín, Pantálek, Filra a Jelínek. Zejména Martin Kožmín by se mohl zařadit mezi favority, protože poprvé představí novější verzi Mitsubishi EVO VIII. Velmi rychlí jsou také Barvík, Červenka a Zdeněk Vlček.

Všechny tyto jezdce však letos zatím provází smůla. Zazářit by mohl úřadující mistr Českomoravského poháru Jaroslav Orsák se starší verzí Mitsubishi Lancer. Smečce vozů Mitsubishi bude chtít konkurovat  především domácí Hozák se Subaru Impreza, i tomu však letos zatím chybí potřebné štěstí. Bohužel schází loňský vítěz produkčních vozů Votava, který se pořadatelům omluvil. Omluvenka dorazila také od Tomáše Kůrky.

       Velmi zajímavé budou boje ve skupině A. Té budou vévodit dva stejné speciály Renault Clio S 1600 Josefa Petáka a Romana Odložilíka. Velkým překvapením by měl být start Emila Trinera s Fiatem Punto S1600 plzeňského týmu Roto. Tento jezdec se tak rázem zařadil mezi kandidáty na vítězství. Rychlým vozům S 1600 v předchozích soutěžích dokázal konkurovat i Lubomír Minařík se Škodou Felicia Kit Car a Josef Sedláček s Nissanem Almera. Chybět však bude Citroen Saxo Antonína Tlusťáka.


       Také ve skupině N se sešla zajímavá konkurence. Startovnímu poli vévodí tři Renaulty Clio. V Pačejově se vždy dařilo domácímu Stejskalovi. Velkou konkurenci mu bude dělat Roubíček a Novotný na identických vozech. Velmi rychlý bude určitě i Jan Vaňáč s Peugeotem 206, a Zdeněk Vrbecký s Hondou Integra.
       
PR


 
 
Fotogalerie:   Rajd Polski 2006 - shakedown, foto M. Viďourek

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose