www.car.cz
 

S opraveným Cliem S 1600 Roman Odložilík v Pačejově pro zlato
     21.6.2006 09:08 - tisková zpráva


Do Rally Agropa, dalšího dílu rallysprintového šampionátu, vyráželi Roman Odložilík s Miroslavem Fantou v již opraveném voze Renault Clio S1600 vlastní stáje. Po velmi dobrém výkonu, jenž ozdobili i vítězstvím v jedné z rychlostních zkoušek, se posádka radovala z prestižního vítězství ve skupině A.  

 

Špatné zkušenosti s půjčeným vozem, které Odložilík zažil v Krumlově, vedly k urychlení oprav na jeho voze pošramoceném v Púchově. „Nechtěli jsme si půjčovat ani jiné clio, ani se opět přihlásit se swiftem, který nám JM Engineering nebyl schopen zatím nikdy zajistit. Proto jsme se snažili rychle dát dohromady havarovaný vůz. Mechanici odvedli dobrou práci, auto bylo hotové vlastně za pět minut dvanáct. Teprve ve středu před závody bylo všechno připravené,“ popisuje horečnaté přípravy Odložilík.

 

První sekce dvou rychlostních zkoušek byla hodně uklouzaná. Odložilík sice začal pátým časem v absolutním pořadí, ale po druhém úseku se propadnul za Petáka. Po servise přišla na řadu nejdelší RZ Kakanov–Soběšice, která byla do programu Rally Agropa zařazena premiérově. Zde si Odložilík s Fantou a cliem s novým designem zapsali dokonce nejrychlejší čas.

 

 „Rychlostní zkouška ve vojenském prostoru byla vyloženě dělaná pro čtyřkolky a my jsme tam na ně moc ztráceli. Naopak KakanovSoběšice stírala výkonové rozdíly a při obou průjezdech se prosadily i naše S1600,“ potvrdil jezdec. Ten se na chvíli opět ocitl ve vedení „áček“, které ovšem vydrželo jen jeden měřený úsek.

 

„V tréninku jsme si špatně napsali závěrečnou pasáž RZ, kde se projíždělo přes JZD. Měli jsme tu o jednu odbočku méně, a tak jsem prolétnul mlíkem a musel couvat,“ vysvětloval pilot, který tak musel opět stahovat Petákův náskok. Konec soutěže byl ale jednoznačně v jeho režii, v rámci skupiny A vyhrál tři vložky a dokonce zaznamenal dva třetí časy v absolutním pořadí.

 

V cíli tak slavil jednoznačné vítězství ve skupině a pěkné páté místo absolutně. „Byly to celkem vydařené závody. Hlavně jsem rád, že nám tak perfektně fungovalo auto. Teď se budeme soustředit na vystoupení v Belgii, kde pojedeme další závod mistrovství Evropy. Bude tam extrémně těžká konkurence a se svými nulovými zkušenostmi asi žádný skvělý výsledek čekat nemůžeme. Chceme ale zase poznat další tratě, které jsou odlišné od těch našich,“ naznačil další plány Odložilík. 

      

 tisková zpráva

  -Vicky- Media Productions 


 
 
Fotogalerie:   Rally Agropa 2006, Pačejov, Ivo Nesrovnal

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose