www.car.cz
 

Již za měsíc rallye Agropa
     27.6.2007 16:50 - Vladimír Rožánek


Do startu XXIX. Rally AGROPA zbývá již necelý měsíc. 14.července 2007 úderem deváté hodiny vyrazí na trať pačejovské rally první posádka. V tuto chvíli ještě není jasné, kdo na svém voze poveze startovní číslo 1. První přihlášky se však už na ředitelství rally shromažďují. Jak kvalitní bude startovní listina, se dozvíme po uzávěrce přihlášek, která bude v neděli 1.července, tedy po odjetí posledního rallysprintového podniku v Podkopné Lhotě.

          Jak již bylo uvedeno, mohou se diváci těšit nejen na posádky českého mistrovství, ale i na atraktivní vozy startující v K4 poháru ČR. Pořadatelé by tímto chtěli na start Rally AGROPA pozvat i posádky historických vozidel, pro které letos vypsali alespoň volný podnik. Startovní listina by tak měla být velice pestrá. K vidění bude celá škála soutěžních vozů od speciálů WRC až po historické škodovky různých modelů.

         Definitivní podobu má program rally, který se bude v mnohém lišit od předchozích ročníků. Seznamovací jízdy proběhnou dle řádů pouze v pátek. Z tohoto důvodu je naplánován čas technické přejímky až na páteční podvečer. Prostory pro přejímky poskytne opět firma Autospol plus Horažďovice. Největší změnou bude posunutí předstartovní show do večerních hodin. Ta se bude tradičně odehrávat na horažďovickém námětí, poprvé v historii však začne až v 19 hodin. Špičkové posádky se představí po 21. hodině. Pro místní obyvatele bude tento krok určitě přínosem, protože je v pátečním odpoledni nebude nikdo omezovat. Naopak ve večerních hodinách budou mít možnost zhlédnou předstartovní show, kterou zakončí poprvé v historii Rally AGROPA ohňostroj v prostorách horažďovického náměstí.


          Ostrý start byl posunut na devátou hodinu ranní, což je určitě příjemnější pro fanoušky z dalekých krajů, kteří dorazí do okolí Horažďovic  až v sobotu ráno. Tímto krokem dojde i k posunutí cíle rally do pozdějších hodin, čímž se vyhovělo přání mnohých  posádek, aby se zkrátila dlouhá doba mezi cílem rally a vyhlašováním výsledků. Samotné vyhlašování výsledků proběhne v 19 hodin tradičně v KD Pačejov. Oproti trendu předávání cen ihned po dojezdu na cílové rampě se pačejovští pořadatelé drží tradičního společenského vyhlašování se stupni vítězů, které je určitě důstojnější  a k automobilovým soutěžím patří.

          Rychlostní zkoušky se podařilo připravit na čtyřech úsecích. Hned první rychlostní zkouška je nová. Trať se vrací do dob nedávno minulých na oblíbený úsek Strážovice – Nehodív. Diváci  určitě ocení navrácení velmi atraktivního místa na strážovické návsi, kde se po šotolině objíždí několik ostrůvků. Do itineráře se vrací také divácky vděčný  dvojitý průjezd Nehodívem. Zbylé tři RZ se pojedou ve stejné podobě jako v loňském roce. Rozhodovat by se mělo zejména na nejdelší RZ v podhůří Šumavy, která byla v loňském roce velmi dobře hodnocena. Noční můrou bude pro mnoho posádek  opět velmi kluzká a zrádná RZ  přes vojenský prostor Háj.

                      Na pátek 22. června uspořádali pořadatelé Rally AGROPA zajímavou akci.  Na rychlostní zkoušce Háj byl připraven testovací okruh, kde se zájemci mohli svést v závodním automobilu. Pozváni byli představitelé sponzorů, ale i starostové obcí a členové organizačního výboru. Pozvání většina hostů přijala a z akce odjížděla spokojena a plna dojmů. Díky pochopení a vstřícnosti firmy KBS soutěžního jezdce p. Šelmáta bylo možno vyzkoušet si jízdu ve Škodě Fabii KIT Car a Škodě Felicii KIT Car. Za volanty těchto vozů se střídali p. Šelmát a další zkušený soutěžák Stanislav Talián.


     Pro zájemce byla ke zkušební jízdě připravena i terénní čtyřkolka. Zájem o svezení byl veliký, pro všechny zúčastněné bylo připraveno občerstvení a malý dárek. Smyslem akce bylo přiblížit rally důležitým osobnostem, bez jejichž tolerance a přispění by se XXIX. Rally AGROPA nemohla uskutečnit. Fotografie z této akce můžete vidět na www.rallyagropa.cz
 
 
Fotogalerie:   III. Eurostroj Rally Tišnov, foto A. Folta

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose