www.car.cz
 

Odložilíci na rychlých blovických tratích stříbrní
     19.7.2005 21:10 - tisková zpráva


 Po hořké pachuti, která zůstala z Rally Bohemia, kde se ani jedné posádce nedařilo podle představ, se Trumf Rally Team ve složení Roman Odložilík – Pavel Odložilík a jejich Renault Clio S1600 vydal na Rally Úslava do západočeských Blovic. Druhá příčka ve skupině, kterou si zde vyjeli, je podle posádky snad předzvěstí obratu a tým může doufat ve světlé zítřky.

 

Před samotnou soutěží byl pilot modrého clia značně nervózní. „Ještě ve čtvrtek jsem nevěřil, že se nám podaří najít správné nastavení podvozku a v autě byla navíc jenom krátká převodovka s maximálkou těsně nad hranicí 150 km/h,“ vysvětluje své rozpaky Roman Odložilík.

 

I proto byly první kilometry z jeho strany trochu opatrnější. Ve druhé rychlostní zkoušce to bylo poprvé, ale zároveň i naposledy, kdy se nevešel do první trojice nejrychlejších „áček“. Velmi vyrovnaný souboj tří pilotů se táhl od začátku do konce soutěže a hrály v něm roli vteřiny. Z prvního servisu odjížděla bratrská posádka Odložilíků na třetím místě.

 

„Rychlé tratě mi nevadí, hlavně když nejsou moc uskákané. V prvním servise jsme ještě trochu poupravili nastavení. Pak jsem cítil, že tentokrát se to opravdu podařilo,“ pochvaloval si jezdec. Zlepšení se projevilo prvním nejrychlejším časem ve skupině na RZ5. I po druhé servisní pauze ale zůstával Odložilík „až“ třetí, netajil se ovšem úmyslem zaútočit.

 

 „Šli jsme do toho naplno a moc nás překvapilo, že na předposlední erzetě jsme ještě dostali. Na poslední zkoušce to ale konečně vyšlo a my jsme dosáhli nejrychlejšího času ve skupině, a to o pět vteřin. Myslím, že můžeme být spokojeni,“ zhodnotil druhý nejúspěšnější muž klasifikace skupiny A a desátý v celkovém pořadí.

 

Zároveň naznačil i smělý plán do příštího závodu: „V Pačejově se budeme chtít popasovat s Petákem a konečně vyhrát. Vše ale směřujeme především k domácí prestižní Barum rally, kde bychom chtěli udělat co nejlepší výsledek.“  

                                   

           tisková zpráva

-Vicky- Media Productions  

       foto: V. Hausknotz


 
 
Fotogalerie:   Rallyesprint Blovice 2005, foto Ivo Nesrovnal

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose