www.car.cz
 

XV. Tipcars Pražský rallysprint: Na Strahově letos jinak. S WRC pojede i Trojan a Valoušek.
     22.11.2009 22:26 - Pavel Jelínek


XV. Tipcars Pražský rallysprint: Na Strahově letos jinak
 
Obě rychlostní zkoušky Pražského rallysprintu, do jehož startu zbývají ještě zhruba dva týdny, které se pojedou na Strahově, doznají letos proti minulosti změn. Týká se to zkoušky okolo zdejšího stadiónu a také přímo uvnitř na speciálně pro tuto akci položené zámkové dlažbě. Svoji účast s WRC potvrdili nově Trojan a Valoušek.
 
Na Strahově je již připravena nová verze okruhu, který měl premiéru před rokem, kdy pořadatelé akce premiérově vyzkoušeli speciálku na atletické dráze stadionu Evžena Rošického na pražském Strahově. Na obvyklý povrch ovšem byly položeny tisíce kostek zámkové dlažby, po níž posádky jezdily. Posádky na speciálku vyrážely vždy dvě najednou, přičemž novinka se jevila jako zajímavá pro diváky i pro posádky. Problémem však mohlo být, že v případě zaváhání a zdržení některého z jezdců ve smyčce mohlo dojít k tomu, že  by pak auta směřovala proti sobě. I když pro ten případ byli připraveno pořadatelé, které by samozřejmě druhou posádku zastavili.
 
Proto bude zkouška letos pozměněna a vylepšena, přičemž v obměněné podobě bude zařazena, jako zahajovací a v sobotu odpoledne pak také na zakončení celé soutěže, která je letos volným podnikem, když oba tuzemské mistrovské šampionáty jsou již uzavřeny.
 
Letošní úpravy jednak předejdou zmíněnému problému, navíc by celá zkouška měla být pro diváky ještě atraktivnější, přičemž posádky budou mít možnost na ní předvádět ještě více smyků a podobných kousků. Trať bude navíc delší, když posádky nakrouží celkem tři kolečka na zdejší zámkové dlažbě a tedy vzdálenost 1,6 km. Za zdůraznění pak ještě stojí, že diváci budou mít z tribun vše jako na dlani!
 
V minulých dnech již došlo k ostrému testování dráhy, které takto popisuje novinář Petr Eliáš, který byl testování přítomen : „Musím říci, že trať je rozhodně lepší, než v loňském roce a podařilo se ji udělat daleko atraktivnější. V místech výjezdů ze zatáček je více místa pro smyky a při Pražském sprintu o ně jistě nebude nouze. Dráhu testovali Zdeněk Tichý a Luboš Tenkl a šlo jim to opravdu dobře. Nová podoba rychlostní zkoušky je lepší. Auto se zde může rozjet na vyšší rychlost a zejména v oblasti "za brankou" se dá ve dvou vracácích pěkně zatáhnout za ruční brzdu. Pěkný bude i výjezd levou zatáčkou z motanice "za brankou". „
 
Za zmínku pak jistě stojí i fakt, že celá RZ přímo na stadiónu bude „gradovat“ – ti nejlepší jezdci s vozy S 2000 a WRC pojedou až na závěr a to v páteční RZ 1 i v sobotní závěrečné RZ 5. Jak již jsme i zmínili v jedné z předchozích tiskových zpráv, na speciálce bude dostatek prostoru i vytáčení takzvaných koleček, takže po vyhlášení nejlepších se fandové mohou těšit i na ně. Vyhlášení vítězů a výsledků XV. Tip Cars Pražského rallysprintu totiž bude navazovat  na projetí posledního vozu RZ 5       , nazvanou Subaru Nové Legacy Special Stage – stadion. Závěr akce i celý její průběh tedy jistě i letos bude provázet skvělá atmosféra a fandové třeba vytvoří i lepší „kotel“, než na fotbalu. Cíl pak je naplánován zhruba dvacet minut po 15 hodině.
 
Chybět nebude ani klasická a notoricky známá erzeta okolo stadionu na Strahově, která ale dozná změny v tom, že se oba její průjezdy pojedou v jediném směru a to s časovým  odstupem mezi průjezdy 96 minut. Pojede se zde dvakrát po sobě, přičemž první průjezd - RZ 3 - pak startuje v 10,00 hodin dopoledne. V tomto případě pojedou posádky od nejnižších startovních čísel k nejvyšším, tedy nejlepší posádky pojedou jako první. V pauze mezi průjezdy pak bude možné posádky pozorovat opodál v servisní zóně, kde jistě bude možnost získat i autogramy, případně se s některými jezdci i vyfotografovat.
 
Na Strahově vůbec stačí jen „popocházet“ pár stovek metrů a každý divák zde na jednom místě uvidí tolik průjezdů závodních vozů, jako na málokteré jiné soutěži. I proto je jistě tato závěrečná akce tuzemské sezóny tolik oblíbená. Bude zde startovní i cílová rampa, celkem čtyři rychlostní zkoušky, ředitelství i servisní zóna. Připomeňme, že se zde pojede na několika různých druzích povrchu – na asfaltu, na obvykle dost uklouzaných kostkách a na zámkové dlažbě. Chybět tradičně nebudou ani zpomalovací retardéry.
 
A komu to stále ještě nestačí k naplánování osobní účasti, tomu přidáváme ještě alespoň několik jmen. O účasti Romana Kresty, či Václava Pecha i Emila Trinera ( oba s vozy WRC) jsme již informovali. Novými jmény ve startovní listině pak jsou Karel Trojan a nejen Moraváky jistě potěší účast Pavla Valouška. Oba navíc pojedou s vozy Škoda Octávia WRC. Přihlášen je rovněž první český jezdec ve formuli 1 a závodnický všeuměl Tomáš Enge, který zůstává věrný plynovému pohonu, jako při svých startech v téměř celé letošní sezóně sprintů, kde startoval.
 
Doplňme, že RZ Řeporyje cementárna byla letos zrušena a vůbec se nepojede, ale nahradí ji pravděpodobně velmi atraktivní zcela nová zkouška na dostihovém závodišti v pražské Velké Chuchli! Sem se dá jednak lépe a snadněji dojet a jsou zde i lepší parkovací možnosti a také dostatek míst na tribunách.
 
XV. Tipcars Pražský rallysprint se pojede ve dvou dnech – v pátek 5. a v sobotu 6. prosince. Celkem zahrnuje 43,25 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem různé kvality, kostky, zámkovou dlažbu a v Chuchli navíc s mix šotoliny s asfaltem. Opět lze čekat výborné jezdecké obsazení, včetně speciálů WRC i S 2000. Vstupenky se letos budou prodávat jen přímo na místě a budou platit na kteroukoliv z pěti připravených erzet. Držitelé průkazů ZTP mají vstup ZDARMA, stejně jako osoby, tedy děti do 16 let.
 
Pavel Jelínek, www.tvmotormix.cz  
mediaservis
732 223456
Tiskový mluvčí XV. Tipcars Pražského rallysprintu
 
 
Oficiální stránky akce: http://www.prazskyrallysprint.cz/ .Případné dotazy adresujte na info@prazskyrallysprint.cz.
 
22. listopadu 2009
 
 
 
PRODEJ vstupenek, které budou platit pro CHUCHLI (RZ 2) a zároveň i pro STRAHOV (na RZ 1 a RZ 5) a vyznačená divácká místa na RZ 3 a RZ 4 okolo Strahova bude po oba dva dny přímo na místě. V předprodeji tentokrát vstupenky zasílány nebudou.

Vstupenky bude možné zakoupit:
v pátek 4.12 od 11:00 hod. v kasách stadionu Evžena Rošického na Strahově
v sobotu 5.12. od 06:30 hod. v kasách chuchelského závodiště a od 07:00 hod. také na stadionu Evžena Rošického na Strahově
 
CENA VSTUPENKY:
Vstup na oba dny (Pá+So) = 320 Kč,
vstup jen na sobotu = 250 Kč. ( RZ 2 až RZ 5)
Vstupenky plati společně pro stadion na Strahově (Subaru Nové Legacy RZ 1 a RZ 5), chuchelské závodiště (RZ 2) a také divácká místa na RZ 3 a RZ 4 okolo Strahova. Tedy pro VŠECHNY erzety zároveň!
 
XV. TipCars PRAŽSKÝ RALLYSPRINT 2009           
ČASOVÝ HARMONOGRAM       
                       
ČK/TC            Místo   RZ délka        Trať bez RZ   Spoj. Úsek     Jízdní doba    Čas 1. Jezdce         
RZ/SS            Location         SS dist.          Lialison dist. Total dist.       Target time    First car due 
1B       Start                                                   8:00   
2          Velká Chuchle                      12,30 12,30 27       8:27   
RZ 2    Hatatitla - okruh Velká Chuchle      13,97                                     8:30   
2A       Přeskupení začátek-in                     12,30 26,27 40       9:10   
            Přeskupení (Strahov) / Regrouping Parc ferme                                      27                  
2B       Přeskupení konec-out, servis začátek-in                                                 9:37   
            SERVIS A - Typ I                                         20                  
3          Servis konec-out-Strahov                                                   9:57   
RZ 3    TipCars - okruh Strahov      13,07                                     10:00 
3A       Přeskupení začátek-in                     1,12    14,19 18       10:18 
            Přeskupení (Strahov) / Regrouping Parc ferme                                      55                  
3B       Přeskupení konec-out, servis začátek-in                                                 11:13 
            SERVIS B - Typ I                                         20                  
4          Servis konec-out-Strahov                                                   11:33 
RZ 4    TipCars - okruh Strahov      13,01                                     11:36 
4A       Přeskupení začátek-in                     1,12    14,13 18       11:54 
            Přeskupení (Strahov) / Regrouping Parc ferme                                                            
4B       Přeskupení konec-out                                                         13:01 
5          Strahov                      0,02    0,02    4          13:05 
RZ 5    SUBARU NOVÉ LEGACY Special Stage - stadion       1,60                                       13:08 
5A       Přeskupení začátek-in                     0,02    1,62    4          13:12 
            Přeskupení (Strahov) / Regrouping Parc ferme                                                            
5B       Přeskupení konec-out                                                         15:18 
5C       Cíl Rally / Finish - Strahov Stadion            0,02    0,02    3          15:21 
5D       UP Strahov Stadion             0,02    0,02    4          15:25                                                
            RALLY TOTALS       43,25 26,97 70,22                        
 
XV. TipCars PRAŽSKÝ RALLYSPRINT 2009           
zjednodušený           ČASOVÝ HARMONOGRAM    
                       
PÁTEK 4. prosince             
                       
RZ       Místo   Čas 1. jezdce
1          SUBARU NOVÉ LEGACY - stadion         18:00
                       
SOBOTA 5. prosince                     
                       
RZ       Místo   Čas 1. jezdce
2          Hatatitla - okruh Velká Chuchle      8:30
            Servis 9:37
3          TipCars - okruh Strahov      10:00
            Servis 11:13
4          TipCars - okruh Strahov      11:36
5          SUBARU NOVÉ LEGACY - stadion         13:08
            Cíl Rally - Strahov Stadion 15:21

 
 
Fotogalerie:   Rallye Legendy 2009 San Marino - karamboly v potoce mobilem Pavla Jelínka

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose