www.car.cz
 

XV. Tipcars Pražský rallysprint se blíží : Průvodce diváckými místy
     2.12.2009 13:11 - Pavel Jelínek


XV. TipcarsPražský rallysprint je na dohled, do jeho startu zbývají už jenom dny. Pořadatelé divákům opět doslova naservírují show v podání nejlepších českých posádek, přičemž všechny připravené erzety jsou okruhové a každá posádka zde bude k vidění několikrát. Připraveno je celkem 5 RZ na třech úsecích.
 
Strahov okruh uvnitř stadionu Evžena Rošického - SUBARU NOVÉ LEGACY - stadion - RZ 1, RZ 5
 
Páteční start přímo v útrobách stadiónu je naplánován na 18 hodinu, nejdříve pojedou vozidla s nejvyššími startovními čisly. Paralelní speciálka na betonové dlažbě nabídne souboje dvojic posádek. Naopak cíl bude v sobotu po 15 hodině, když ihned po průjezdu nejlepších posádek s nejnižšími startovními čísly bude následovat vyhlášení výsledků na cílové rampě rovněž přímo na stadiónu. Vše je výborně přehledné z tribun.
 
Hatatitla - okruh Velká Chuchle – RZ 2
 
Úplnou novinkou soutěže je šotolinová trať v pražské Velké Chuchli, která využívá z části tréninkového a závodního klusáckého oválu. „Povrch tréninkového oválu tvoří poměrně měkká směs písku a šotoliny a bude to zde určitě hodně klouzat. Velmi zajímavým místem bude pravé napojení na závodní ovál přes hranu, kde auta určitě pojedou pěkným smykem a následně naberou opravdu velkou rychlost na ovále, ze kterého odbočí přímo před tribunami vytaženou pravou kosou. Po šotolině se dostanou do levé „kosy“ na asfalt, po kterém se vrátí znovu přímo pod tribuny.
 
Bohužel nevyšlo jednání pořadatelů s provozovatelem areálu a tak tento rok nedojde k plánovanému vpuštění diváků do prostor závodiště, kde by mohli soutěžní vozy sledovat z bližších diváckých míst uvnitř oválů. Z prostoru velké tribuny pro několik tisíc lidí, ale budou mít diváci přehled o dění na celém závodišti, kde se podle předběžných propočtů může v jeden okamžik pohybovat více než deset soutěžních aut současně ! Bohužel některá zajímavá místa budou zrakům divákům více vzdálena, ale do Chuchle se chodí i na koně s dalekohledem Přímo před tribunou bude také rozhodně co sledovat. Již zmíněnou pravou kosu na šotolině a následnou rychlou rovinu na asfaltu s retardérem budou mít diváci doslova na dlani,“ popsal nám novinku Petr Eliáš.
 
TipCars Strahov okruh I, II  – RZ 3, RZ 4
 
Strahovský okruh je tradiční a divácky velmi vděčnou rychlostní zkouškou, neboť diváci zde mohou hned třikrát vidět všechny posádky. I když je zde i mnoho obrubníků, které už definitivně zastavily nejednu posádku, včetně některých favoritů.
 
VŠECHNA DIVÁCKÁ MÍSTA zde BUDOU VYZNAČENA A OPLOCENA PEVNÝMI ZÁBRANAMI! Pohyb diváků jinde, než v diváckých zónách je z bezpečnostních důvodů zakázán ! Centrem strahovského okruhu je parkoviště u NH Caru, kde je zároveň i servisní zóna. Letos se jede pouze jediným směrem, na rozdíl od let minulých. Oba průjezdy touto zkouškou budou „ve směru hodinových ručiček“, když jezdci přijíždějí k parkovišti z kopce, ulicí Maratónská a pak následuje atraktivní ostrá levá, na druhou stranu klopená zatáčka k parkovišti a objezd tohoto parkoviště.
 
V této zatáčce bude pro diváky letos připraveno nové divácké místo pod tenisovou halou, kde bylo vykáceno křoví. Zde mnohé posádky obvykle navíc pravidelně vytáčí populární kolečka. Po objetí celého parkoviště s řadou dalších diváckých míst s dvěma pravými následuje prudké levé odbočení převážně na ruční brzdu, po němž se závodní auta vydají sjezdem z kopce Diskařskou ulicí směrem na Dlabačov, aby se dole v nejnižším místě okruhu zase vrátila do směru k největšímu stadionu na světě. Pak přijedou do další veleoblíbené pasáže, která pojme mnoho tisíc fandů, do známého retardéru "na kostkách" u severní tribuny stadionu, kde bude navíc umístěna také velkoplošná obrazovka.
 
Závodní vozy pak pokračují rychlou pravou zatáčkou, která bývá dosti zrádná a kde jsou často k vidění i hodiny. Následuje levá na kostkách kolem betonové zábrany a poté táhlá pravá zatáčka, kde ale na vnější straně bude zakázaný prostor, jelikož zde v minulosti vyletělo již nejedno závodní auto z trati. Po rovince kolem východní strany stadionu, zpestřené retardéry z pneumatik, a po táhlé pravé u "výdechů" ze Strahovského tunelu se auta dostanou k retardéru u hotelu Coubertin, tedy k dalšímu divácky vděčnému místu. Zde je ale jen poměrně velmi omezený prostor pro diváky, který bude oplocen. Z retardéru už je to jen rovně nahoru ke křižovatce s Běžeckou ulicí, kde auta zahnou do pravé mezi ploty a dostanou se opět na začátek našeho popisu a pustí se do druhého, či třetího průjezdu okruhem, tedy pokračují opět do zatáčky nad parkovištěm.
 
Chybět zde nebudou ani toalety ( v prostoru servisního areálu a v prostoru severní tribuny u retardéru "na kostkách") a naopak i stánky s občerstvením a různými dalšími předměty, včetně knih, kazet, či DVD s tématikou rallye.
 
Parkování v okolí Strahova bohužel nebývá jednoduché a nejinak tomu bude i letos. V okolních ulicích se ale nakonec vždy nějaké místečko najde, ale pozor na bdělé a vždy aktivní městské strážníky, kteří vám mohou zážitek z akce výrazně znepříjemnit. Je lepší neexperimentovat a raději hledat "bezproblémové" místo k zaparkování. Neméně důležité pak je se velmi dobře obléknout, i když zatím se nezdá, že by letošní ročník měl být nějak mrazivý.
 
Další podrobnosti k trati, včetně mapek, i k možnostem parkování najdete na níže uvedených oficiálních stránkách akce v sekci Průvodce.
 
Vstupenky se letos budou prodávat jen přímo na místě a budou platit na kteroukoliv z pěti připravených erzet. Držitelé průkazů ZTP mají vstup ZDARMA, stejně děti do 16 let.
 
 
 
Pavel Jelínek, www.tvmotormix.cz  
mediaservis
732 223456
 
Tiskový mluvčí XV. Tipcars Pražského rallysprintu
 
 
Oficiální stránky akce: http://www.prazskyrallysprint.cz/ Případné dotazy adresujte na info@prazskyrallysprint.cz.
 
1. prosince 2009
 
PRODEJ vstupenek, které budou platit pro CHUCHLI a zároveň i pro STRAHOV a vyznačená divácká místa bude po oba dva dny na místě. V předprodeji tentokrát vstupenky zasílány nebudou.

Vstupenky bude možné zakoupit:
v pátek 4.12 od 11:00 hod. v kasách stadionu Evžena Rošického na Strahově
v sobotu 5.12. od 06:30 hod. v kasách chuchelského závodiště a od 07:00 hod. také na stadionu Evžena Rošického na Strahově
 
CENA VSTUPENKY:
Vstup na oba dny (Pá+So) = 320 Kč,
vstup jen na sobotu = 250 Kč. ( RZ 2 až RZ 5)
Vstupenky plati společně pro stadion na Strahově (Subaru Nové Legacy RZ 1 a RZ 5), chuchelské závodiště (RZ 2) a take divácká místa na RZ 3 a RZ 4 okolo Strahova. Tedy pro VŠECHNY erzety zároveň!
 
XV. TipCars PRAŽSKÝ RALLYSPRINT                
zjednodušený ČASOVÝ HARMONOGRAM      
                       
PÁTEK 4. prosince                
                       
RZ       Místo   Čas 1. jezdce
1          SUBARU NOVÉ LEGACY - stadion          18:00
                       
SOBOTA 5. prosince             
                       
RZ       Místo   Čas 1. jezdce
2          Hatatitla - okruh Velká Chuchle      8:30
            Servis   9:37
3          TipCars - okruh Strahov       10:00
            Servis   11:13
4          TipCars - okruh Strahov       11:36
 
5          SUBARU NOVÉ LEGACY - stadion          13:08
            Cíl Rally - Strahov Stadion       15:21

 
 
Fotogalerie:   Rally Show v Uherském Brodě nafotili Pavel a Tonda Malí

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
zvětšit

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose