www.car.cz
 

Jarda Starý pojede v Praze s babičkou Corollou WRC v týmu s Valdou
     30.11.2004 19:47 - tisková zpráva


Trumf Rally Team pojede v Praze se dvěma vozy

 Tradiční tečkou za soutěžáckou sezónou v České republice bývá Pražský rallysprint, divácky velmi atraktivní šou po cestách u cementárny v Řeporyjích a hlavně kolem strahovského stadionu. V obvyklém mikulášském termínu se představí vybraná skupina špičkových českých i zahraničních pilotů a nebudou mezi nimi chybět ani dvě posádky Trumf Rally Teamu.

Po vítězné účasti s Corollou WRC na nedávné Rallye Show v Modřicích se v týmových barvách představí opět Pavel Valoušek, tentokráte za volantem modernějšího stroje stejné kategorie, Ford Focus WRC. „Na start v Praze se hodně těším, hlavně to ale bude velká show pro diváky,“ řekl před svým druhým pražským startem otrokovický jezdec a dodal: „V loňském roce jsem tu podobně jako v Modřicích startoval s Corollou, letos pojedu s Fordem, se kterým jsem dokázal vyhrát na Slovensku a dojet třetí na Setkání mistrů v Sosnové, takže změny se vůbec neobávám.“

Také druhý vůz Trumf Rally Teamu bude specifikace WRC. Dle původních plánů měl za volant Toyoty Corolly WRC usednout letošní mistr České republiky v rally historických vozidel Roman Odložilík, kvůli jeho zdravotním problémům se však vedení týmu rozhodlo pro změnu. Jako dvojka Trumf Rally Teamu se tak na Pražském rallysprintu představí bývalý jezdec továrního týmu Škoda Motorsport Jaroslav Starý. Sedmatřicetiletý mladoboleslavák patřil v devadesátých letech mezi naše nejlepší dvoukolkáře a dokázal vybojovat dva tituly mistra České republiky v rámci dvoukolek.

Do vozu specifikace WRC usedne spolu se svým tradičním spolujezdcem Miroslavem Šlamborou podruhé v kariéře, když svůj premiérový start na loňské Rally Bohemia ozdobil sedmým místem absolutně a skalpem továrního pilota Škodovky Matthiase Kahleho. Změnu se však netýká jen posádky, ale také samotného vozu.

Modřická vítězná Toyota Corolla WRC v provedení Lexus je totiž po nedávné rally show v Monze v notně poškozeném stavu a do Pražského rallysprintu se ji opravit nestihne, a tak bude muset Jaroslav Starý vzít za vděk starším typem, kterému fanoušci neřeknou jinak než „babička“.

 

Trumf Rally Team


 
 
Fotogalerie:   Rallye Show Modřice 2004 od Josefa Komárka

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose