www.car.cz
 

Stříbrná a bronzová Praha pro Trumf Rally Team. A velké plány
     6.12.2005 15:44 - tisková zpráva


Tradiční „uzavírák“ sezony – Pražský Rallysprint – byl i letos zajímavou podívanou. V nabitém startovním poli nechyběly ani dvě posádky Trumf Rally Teamu. I když tentokrát rozhodně nešlo v první řadě o výsledek, dvě medaile „ze Strahova“ tým určitě potěší.  

 

Že Pražský Rallysprint není jen závodem, ale i výjimečnou společenskou záležitostí, napověděla i sestava bleděmodrého Fordu Focus WRC. Velmi zajímavou dvojici utvořil Pavel Valoušek se současným nejlepším českým tenistou Tomášem Berdychem. „Poprvé jsme se spolu svezli až večer před závodem, takže to bylo hodně hektické. Musím ale říct, že Tomáš svou úlohu zvládnul úplně perfektně a na horkém sedadle se mu moc líbilo,“ pochválil svého kopilota Valoušek.

 

Při průjezdech rychlostní zkoušky Řeporyje – Cementárna a zpět byl Pechovi rovnocenným soupeřem, sekundy na vrub ale padaly především na Strahově. Mladý jezdec nezůstal své pověsti nic dlužen a tisíce fanoušků bavil dlouhými smyky, které drásaly povrch pneumatik. „Přijeli jsme se do Prahy pěkně svést a pobavit diváky, což se nám snad podařilo. Druhé místo už je jen třešničkou na dortu,“ přitakal Valda, který si i v Praze získal sympatie publika.

 

Velkou konkurenci ve své kategorii mělo i bratrské duo Odložilíků. Jejich clio se muselo popasovat s Prokopovou fabií a Tlusťákovým saxem a nutno říci, že tito tři předváděli velmi dramatický souboj. „Nechtěli jsme prvoplánově vyhrát, s dvoukolkou se ale moc velké smyky dělat nedají, takže jsme zvolili kompromis atraktivnosti a rychlosti. V Praze se přece ‚po kolejích‘ nejezdí. Při posledním průjezdu Strahovem jsme si už jízdu vyloženě jenom užívali a věřím, že fanoušci také,“ přitakává Roman Odložilík, který rozhodně nelituje ztráty stříbrné medaile na závěrečném měřeném testu.

 

Při konci sezony 2005 zároveň klepe na dveře ta nová. Pro Trumf Rally Team bude válkou na několika frontách.

 

 „Usilujeme o setrvání Pavla Valouška v mistrovství světa, navíc druhý týmový vůz by měl absolvovat české i evropské mistrovství,“ poodhaluje roušku tajemství Roman Odložilík a upřesňuje: „Chtěli bychom jet kompletní mistrovství Evropy, vedle mě by se měl objevovat Mirek Fanta.

 

Co se týče vozu, je to ještě otevřené. Jednáme o nové Super 2000, ale budoucnost této třídy je trochu nejistá. Uvidíme, jak to dopadne.“      

      

                                   

          tisková zpráva

-Vicky- Media Productions  


 
 
Fotogalerie:   Pražský rallysprint 2005 od Pavla Paláčka

 
 

© 2008 Webfarm s.r.o. - info@webfarm.cz - ISSN 1803-1692 - rss/xml doudoune canada goose pas cher  canada goose pas cher   canada goose Schweiz  Belstaff Leather Jackets canada goose